Czy seks z byłym partnerem to dobry pomysł

2020-10-23 23:08 bl, kn
Seks - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Wbrew pozorom seks może przynieść więcej satysfakcji po rozstaniu niż w trakcie trwania związku, mimo że partnerem jest ta sama osoba.

Znamy już swoje ciała i pragnienia, wiemy, jak wzajemnie sprawiać sobie przyjemność. Nie mamy z kolei codziennych obowiązków, nie kłócimy się i możemy spotykać się, kiedy mamy na to ochotę. Niestety, nie zawsze taki scenariusz sprawdza się w życiu...

Zanim zdecydujesz się na seks z eks, zastanów się, czy kieruje tobą pożądanie, czy chęć powrotu do przeszłości. Jeśli dawny związek to dla ciebie zamknięty rozdział, seks z byłym może być czystą przyjemnością – jak kieliszek dobrego wina. Ale jeśli seksrandki powtarzają się zbyt często, mogą przerodzić się w uzależnienie, utrudniające rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu.

W sytuacji, gdy nie pogodziłeś się z rozpadem związku, seks może być z kolei oszukiwaniem się. Nie licz na powrót do przeszłości, bo takie sytuacje zdarzają się rzadko. Nie oczekuj, że eks wyzna ci miłość po namiętnej nocy. Daj sobie czas i przestrzeń, by nie prowokować takich okazji.

Najnowsze