Jak dbać o storczyki?

i

Autor: Shutterstock Jak dbać o storczyki?

Dom i ogród

Domowy nabłyszczasz do storczyków. Liście będą lśniące i zdrowe, a łodygi obsypią się kwiatami

2023-01-30 13:21

Pielęgnacja storczyków nie jest wymagająca, pod warunkiem, że spełnisz kilka podstawowych zasad. Podlewanie, stanowisko i odpowiednia ziemia do jedno. Nie wolno jednak zapominać o przecieraniu liści z kurzu, który nie tylko nie służy roślinom (i naszemu zdrowiu), ale także wpływa na ich wygląd. Na szczęście w prosty sposób można przygotować domowy nabłyszczacz, który wyczyści liście z kurzu oraz sprawi, że będą odżywione i lśniące.

Storczyki będą kwitły jak szalone pod warunkiem, że będą zdrowe i odżywione. Pielęgnacja storczyków nie jest wymagająca, jednak trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim na początku warto zadbać o odpowiednie podłoże - musi być wyjątkowo chłonne, a zarazem przepuszczać powietrze. Ważne jest także podlewanie. Storczyk musi mieć możliwość pobierania wody z powietrza. Ustaw naczynie z wodą za doniczką - roślina sama pobierze tyle wody ile będzie potrzebowała w danym momencie. Kolejnym krokiem pielęgnacji jest usuwanie kurzu z liści.

Domowy nabłyszczacz do storczyków. Lisie będą lśniące i zdrowe a łodygi obsypią się kwiatami

Czym nabłyszczać storczyki i jak wyczyścić liście kwiatów z kurzu? Zamiast sięgać po chemiczne preparaty zajrzyj do warzywniaka. Do odżywiania i nabłyszczania storczyków najlepsza jest woda z cytryną. Taka mikstura ułatwi usunięcie zabrudzeń bez konieczności nadmiernego tarcia. To niezwykle ważne, bo liście łatwo uszkodzić. Żeby kwiaty były zdrowe, trzeba uważać by nie zarysować powierzchni. Do nabłyszczania liści storczyków użyj więc odstanej wody zmieszanej z kilkoma kroplami soku z cytryny. Taką miksturą przetrzyj liście przy pomocy wacików kosmetycznych. Woda z cytryną sprawdzi się także jako odżywka do storczyków, o czym piszemy tutaj.

ZOBACZ TEŻ: Skrzydłokwiat żółknie i brązowieje na końcach? Babcia ma na to radę. Wystarczy łyżeczka tego proszku i uratujesz kwiat. Będzie bujnie zielony i zakwitnie

Sonda
Używasz domowego nabłyszczacza do kwiatów?
Tańczące z promocjami 26.01.2023