Kleszcze nie lubią niektórych zapachów. Zrób domowy środek odstraszający pajęczaki

i

Autor: SHUTTERSTOCK Kleszcze nie lubią niektórych zapachów. Zrób domowy środek odstraszający pajęczaki

Proste i skuteczne

Naturalny środek na kleszcze. Dobry dla ludzi i zwierząt. Skuteczny sposób na odstraszenie kleszczy

Szukasz skutecznego i naturalnego środka na kleszcze? Kleszcze są zmorą właścicieli psów, które atakują równie chętnie, jak ludzi. Pajęczaki mogą przenosić szereg groźnych chorób m.in. boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu. Jak zabezpieczyć się przed kleszczami? W prosty sposób przygotujesz domowy i naturalny środek na kleszcze, który skutecznie je odstraszy.

Co odstrasza kleszcze? Jaki będzie najlepszy środek na kleszcze dla pasa? Pytania wracają jak bumerang każdej wiosny. Na szczęście jest kilka specyfików, które pomogą w walce z tymi intruzami przyczepiającymi się do naszego ciała. Niestety nie ma jednego najskuteczniejszego środka, który będzie stuprocentowo skuteczny. Jednak kleszcze nie lubią wielu zapachów, które dla nas są przyjemne i nieszkodliwe. Wystarczy mieszanka odpowiednich olejków eterycznych lub ziołowa herbatka, by zniechęcić kleszcze do zatopienia ryjka w naszej skórze. Takie mikstury zabezpieczą przed ukąszeniem również psy i koty.

Jak chronić się przed kleszczami i kogo nie atakują kleszcze? Zasady, które warto znać

Żeby dobrze ochronić się przed kleszczami trzeba poznać ich zwyczaje. -Kleszcze możemy spotkać na obrzeżach lasów, wraz z przylegającymi do nich użytkami zielonymi, na polanach, nadrzecznych łąkach i bagnach, w lasach liściastych, wysokich trawach, przydomowych ogródkach, działkach i miejskich parkach. W ciągu dnia kleszcze są najbardziej aktywne od pierwszej rosy do południa, a potem od godz. 16:00 do zmroku. W temperaturze poniżej 4 st. C kleszcze zapadają w letarg. Niekorzystne warunki pogodowe przesypiają w ściółce - informuje Stacja Sanitarno Epidemiczna w Ostrowi Mazowieckiej. Ponadto jak wynika z badań naukowców z Uniwersytety Masaryka w Brnie, kleszcze najchętniej kłują ludzi z grupą krwi A (36 procent przypadków), a najrzadziej takie, które mają grupę krwi B (15 procent przypadków). Kleszcze wabi także pot oraz woń wanilii i kokosu, dlatego lepiej nie używać kosmetyków z tymi nutami zapachowymi. Co zatem odstraszy kleszcze?

Co odstrasza kleszcze i będzie odpowiednie nie tylko dla ludzi ale także psa? Domowy środek na kleszcze, który zrobisz w kilka minut

Na rynku dostępnych jest mnóstwo repelentów, które mają chronić przed komarami i kleszczami jednak wiele z nich zawiera sporo niezdrowych chemicznych substancji. Dlatego zamiast spryskiwać siebie i zwierzęta preparatami z drogerii lepiej przygotować domowy środek oparty na wyciągach z ziół np. melisy, rozmarynu czy tymianku. Dlatego warto przygotować z nich napar, który posłuży nam do odstraszania tych pajęczaków. Łyżeczkę suszonego rozmarynu i tymianku zaparzamy w 100 ml wody. Po godzinie odcedzamy, dodajemy kilka kropel soku z cytryny i przelewamy do atomizera. Takim preparatem możemy spryskać siebie ale także psa lub kota. Innym skutecznym, domowym preparatem odstraszającym kleszcze będzie napar z wrotyczu. Wrotycz pospolity ze względu na swój intensywny zapach był często wykorzystywany w rytuałach pogrzebowych. Ziele włożone do trumny miało zabezpieczyć ciało zmarłego przed robakami. Roślina jest bogata w olejki eteryczne, których nie znoszą kleszcze, mole, mrówki, mszyce i wiele innych szkodników. Domowy preparat z wrotyczu ochroni nas nie tylko przed kleszczami ale także komarami. Żeby zrobić miksturę wystarczą trzy łyżki rozdrobnionych suszonych kwiatów. Trzeba zalać je dwiema szklankami wrzątku, przykryć i odstawić na pół godziny. Ostudzoną herbatką smarujemy ciało. W taki sam sposób możemy ochronić przed kleszczami psa lub kota. Na rynku dostępne są także olejki z wrotyczu, które można rozrobić z wodą i także stworzyć środek przeciwko kleszczom i komorom.

ZOBACZ TEŻ: Mszyce opanowały Twoje sadzonki? Nasze babcie miały na to klawy sposób, który przepędzie te szkodniki w diabły. Wszystko, czego potrzebujesz już masz

Sonda
Używasz naturalnych środków ochrony przed kleszczami?
Łoś grasował na placu zabaw w Pabianicach. Interweniowały służby