organiczny nawóz na maliny

i

Autor: Shutterstock organiczny nawóz na maliny

Pozbądź się szkodników

Dziadek Tadek pokazał mi, jak ochronić maliny przed mszycami. Wieczorem opryskuję krzaki malin z mszycami. Szkodniki tracą przyczepność i padają martwe. Najskuteczniejszy sposób na mszyce

2024-05-23 9:16

Mszyce atakują Twoje maliny? Te szkodniki to zdecydowanie najczęściej spotykani nieproszeni goście. Pojawiają się zarówno w ogrodzie, roślinach uprawianych bezpośrednio w glebie, jak i na balkonach, w kwiatach doniczkowych. Jest wiele sposobów radzenia sobie z mszycami, od szarego mydła wymieszanego z płynem do naczyń po bardziej zaawansowane techniki. Mój dziadek przez kilkadziesiąt lat uprawia owoce i warzywa na działce. Zawsze powtarzał, że na mszyce najlepiej działa jedna rzecz. Od kiedy stosuję się do jego rad mam sposób z mszycami w malinach.

Oto najskuteczniejsza broń na mszyce w malinach. Oprysk dziadka Tadka zawsze działa

Mszyce pojawiają się praktycznie wszędzie. żerują na pomidorach, malinach, ogórkach, a nawet w kwiatach doniczkowych. Mszyce nie tylko całymi grupami pokrywają łodygi i pędy roślin, ale także mogą doprowadzić do zahamowania wzrostu kwiatów, a nawet całkowitego obumarcia sadzonki lub krzewu. Gdy tylko zauważysz mszyce na swoich roślinach działaj natychmiastowo. Jeżeli mszyc nie jest wiele mogą sprawdzić się domowe sposoby na ich odstraszenie. Wśród naturalnych metod jako najskuteczniejszą wymienia się opryski z szarego mydła i płynu do naczyń. Mój dziadek zawsze powtarzał, że na mszyce potrzebny jest patent,a jego sekretem był olej rydzowy. Możesz wykorzystać naturalny olej rydzowy lub kupić specjalistyczne środki ogrodnicze z nim w składzie. W handlu olej rydzowy y dostępny jest jako preparat Emulpar 940 EC. Naturalny olej rydzowy nie nadaje się na opryski, jest zbyt gęsty i nie rozpuszcza się w wodzie. 

Jak działa olej rydzowy na mszyce w malinach?

Olej rydzowy jest to substancja pochodząca z lnicznika siewnego lub pospolitego. W kuchni wykorzystywany jest jako dodatek do ryb, sałatek oraz zup. W ogrodnictwie olej rydzowy wykorzystuje się w formie oprysków. Naniesienie niewielkiej warstwy oleju na rośliny powoduje, że znajdującym się na nich mszycom zatykane są przetchlinki służące do oddychania. Szkodniki duszą się i padają martwe. Olej rydzowy działa nie tylko na dorosłe osobniki, ale również i na larwy.

Trawy ozdobne do ogrodu i na taras. Rośliny polecane przez ogrodników

Andrzej z Plutycz świętował! Przecięcie wstęgi, BMW i szampan

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki