Sposób na nieszczelne okna

i

Autor: Shutterstock Sposób na nieszczelne okna

Trik na zimę 2022/2023

Fachowiec zdradził sposób na nieszczelne okna. Zrób to, a będziesz mieć niskie rachunki za ogrzewanie

2022-09-30 13:40

Nieszczelne okna sprawiają, że z mieszkania ucieka dużo ciepła, co w sezonie grzewczym może nas kosztować sporo pieniędzy. Dlatego tak ważne jest, aby jeszcze jesienią sprawdzić, czy mamy szczelne okna w mieszkaniu i ewentualnie naprawić wszelkie ubytki. Dowiedz się, co zrobić, kiedy okna są nieszczelne i w jaki sposób można je wyregulować, aby płacić niskie rachunki za ogrzewanie.

Jak sprawdzić, czy okna są szczelne?

Zanim temperatury za oknem spadną i postanowisz grzać mieszkanie, upewnij się, czy okna w każdym pomieszczeniu są wystarczająco szczelne. To przez nieszczelne okna ucieka dużo ciepła, przez co grzejnik z termostatem musi pobierać więcej energii, aby utrzymać w mieszkaniu odpowiednią temperaturę. W efekcie rachunki za ogrzewanie drastycznie wzrastają. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyregulowanie okien na zimę. Jak sprawdzić, czy okna są szczelne? To nic trudnego i bez problemu każdy może zrobić to samodzielnie. Najłatwiejszym sposobem, aby sprawdzić szczelność plastikowych okien, jest obserwacja znajdujących się przy nich firan lub zasłon. Jeśli mimo zamkniętych okien te lekko się poruszają, to znak, że wymagają regulacji. Co więcej, jeśli chcesz mieć 100% pewność, możesz włożyć między ościeżnicę a skrzydło kartkę papieru i zamknąć okno. Następnie lekko pociągnij za kartkę. W sytuacji, gdy wydostanie się ze szczeliny, będzie to oznaczało, że masz nieszczelne okna.

Prosty sposób na wyregulowanie nieszczelnych okien PCV 

Okna z PCV można wyregulować w bardzo prosty sposób. Ten zabieg, który można wykonać samodzielnie w kilka chwil. Sprawdź, jak wyregulować okno PCV oraz dlaczego warto to robić regularnie. Zanim zabierzesz się do wyregulowania okien z PCV w pierwszej kolejności otwórz skrzydło i usuń osłonkę zawiasu. Tam zobaczysz śrubę regulacyjną, którą musisz dokręcić za pomocą klucza imbusowego. Dokręcając śrubę w prawo, można podnieść skrzydło, natomiast w lewo - obniżyć. Idealnie wyregulowane okno powinno się bez problemu zamykać i otwierać, a także uchylać. Drugim krokiem, który należy wykonać podczas regulacji okien z PCV, jest zmiana ich trybu na zimowy, czyli zapewnienie lepszego docisku skrzydła do ościeżnicy. W tym celu otwórz okno i znajdź na okuciu metalowe rolki ryglujące, które znajdują się na górze, pośrodku i w dolnej części okucia. Chcąc zadbać o wyregulowanie okna PCV na zimę, należy przekręcić go w kierunku do wnętrza pomieszczenia o około 90 stopni.

Sonda
Wyregulujesz okna samodzielnie?
Regulacja okien - skrzydło okna opadło!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają