Jak uratować spuchnięte panele

i

Autor: Shutterstock Jak uratować spuchnięte panele

Tak uratujesz panele

Fachowy trik na spuchnięte panele. Uratujesz je samodzielnie. Żelazko i kilka minut, a wszystkie bąble znikną z paneli

2023-01-24 12:37

Jak uratować spuchnięte panele? To pytanie zadaje sobie wiele osób, którym woda spłatała figla i dostała się do wnętrza podłogi, powodując na niej nieestetycznie wyglądające bąble. Na szczęście istnieje sposób na spuchnięte panele, dzięki któremu unikniesz wymiany podłogi. Potrzebujesz żelazka i kilku minut wolnego czasu, a pozbędziesz się wybrzuszonych paneli.

Jak uratować spuchnięte panele?

Spuchnięte od wody panele można uratować bez konieczności ich wymiany. Ta informacja z pewnością sprawi, że wielu osobom spadnie kamień z serca. Wybrzuszenia na panelach pojawiają się najczęściej po zalaniu podłogi wodą i niedokładnym usunięciu mokrych plam. Wilgoć, która dostaje się pod spód, niszczy panele laminowane i często pod jej wpływem w okolicy łączeń pojawiają się nieestetyczne odkształcenia. Kiedy zauważymy wybrzuszenia przy łączeniu paneli, pierwsze co przychodzi nam na myśl to wymiana uszkodzonych desek na nowe. Niestety to wiąże się z dodatkowymi wydatkami i pracą, na którą trzeba poświęcić sporo czasu. Dlatego znacznie prostszym i w dodatku naprawdę skutecznym sposobem na spuchnięte panele jest żelazko. Jak pozbyć się wybrzuszeń na panelach za pomocą żelazka?

Żelazko na spuchnięte panele - jak go używać?

Okazuje się, że żelazko doskonale poradzi sobie ze spuchniętymi panelami. W mig usunie odkształcenia powstałe wskutek wilgoci na łączeniach paneli laminowanych. Wystarczy wiedzieć, jak prawidłowo wykonać ten zabieg, a podłoga będzie wyglądać jak nowa. 

  1. Dokładnie osusz panele z wilgoci.
  2. Przygotuj suchą bawełnianą ściereczkę i żelazko.
  3. Żelazko ustaw na średnią moc (2 kropki na pokrętle) i poczekaj aż się nagrzeje.
  4. Bawełnianą ściereczkę połóż w miejscu wybrzuszenia i prasuj z wyczuciem bąbel nagrzanym żelazkiem. Rób to delikatnie, aby nie uszkodzić podłogi.
  5. Po chwili podnieś żelazko, aby sprawdzić, jak powierzchnia podłogi reaguje na jego działanie.
  6. Po paru minutach odkształcenia znikną z paneli.
Jaką podłogę wybrać? Parkiet kontra panele podłogowe.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki