Ile trójkątów widzisz?

i

Autor: Shutterstock Ile trójkątów widzisz?

Test na inteligencję i spostrzegawczość

Ile trójkątów widzisz na obrazku? Tylko nieliczni znają prawidłową odpowiedź. Ten szybki test zdradzi inteligencję i prawdę

2023-01-26 11:14

Czasami wystarczy wykonać szybki test na inteligencję, aby poznać prawdę. Spójrz na obrazek i policz, ile trójkątów na nim widzisz. Okazuje się, że to pozornie proste zadanie jest sporym wyzwaniem nawet dla największych bystrzaków. Niewiele osób potrafi wskazać poprawną ilość trójkątów na tym obrazku. Podejmij wyzwanie!

Szybki test na inteligencję. Ile trójkątów widzisz?

W sieci można znaleźć liczne testy na inteligencję i spostrzegawczość. Część z nich wydaje się prosta, a w rzeczywistości zawiera wiele podchwytliwych treści, które jedynie nieliczni potrafią wychwycić. I tak właśnie jest w przypadku testu z trójkątami. To sprawdzian nie tylko z naszej spostrzegawczości, ale także dobrej pamięci, ponieważ to te dwie cechy są niezbędne do prawidłowego rozwiązania testu. Okazuje się, że tylko osoby o ponadprzeciętnej inteligencji są w stanie rozwiązać zagadkę szybko i prawidłowo. Wystarczy spojrzeć na obrazek powyżej i policzyć wszystkie trójkąty, które widzimy. Wydaje się proste? Nic bardziej mylnego. Większość osób jest w stanie znaleźć jedynie 13 trójkątów, a ta odpowiedź jest błędna. Przy wytypowaniu kolejnych zaczynają się schody. A tylko w przypadku, gdy znalazłeś 18 trójkątów na tym obrazku, to możesz poszczycić się ponadprzeciętną inteligencją. Jednak to wciąż nie jest ostateczna odpowiedź. Spójrz na obrazek powyżej i policz trójkąty, które widzisz. Pamiętaj, aby się nie zniechęcać, jeżeli nie poszło ci zbyt dobrze za pierwszym razem. Z kolei poniżej znajdziesz prawidłową odpowiedź na to pytanie.

Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?