surowe mięso

i

Autor: East News

Ile zwierząt zjada człowiek w ciągu całego swojego życia

2015-10-29 11:12

Szokujące dane przedstawia organizacja Vegetarian Calendar. Z jej raportu wynika, że każdy człowiek, o ile oczywiście nie jest wegetarianinem zjada średnio około 7 tysięcy zwierząt w ciągu swojego życia. W skali roku jemy 230 milionów ton mięsa, co jest dwukrotnie większym wynikiem niż jeszcze 30 lat temu. Najlepiej byłoby zatem ograniczyć spożywanie produktów mięsnych.

Organizacja Vegetarian Calendar podała przybliżoną liczbę zjadanych przez nas zwierząt. Człowiek w ciągu całego swojego życia spożywa blisko 7 tysięcy zwierząt. Dla zobrazowania jest to 11 krów, 27 świń, 30 owiec, 80 indyków, 2400 kurczaków i 4500 ryb. Jeszcze bardziej wstrząsające dane podaje brytyjski „The Guardian”. Z nich wynika, że przeciętny mieszkaniec Wielkiej Brytanii zjada aż 11 tysięcy zwierząt przez całe życie. W sakli roku mieszkańcy Ziemi spożywają około 230 milionów ton mięsa. Jest to dwukrotnie więcej niż jeszcze 30 lat temu. Dodatkowo przedstawiciele organizacji walczących o prawa zwierząt przekonują, że hodowla zwierząt ma wpływ na globalne ocieplenie. Zatem należy przynajmniej ograniczyć jedzenie mięsa. Z obliczeń Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z 2006 roku wynika, że mniej szkód niż chów zwierząt przynosi nawet przemysł transportowy.

Zobacz: Cytat księdza Twardowskiego w reklamie RAJSTOP! Mamy odpowiedź właścicielki firmy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE