Mycie paneli podłogowych

i

Autor: Shutterstock

Czysty dom w ekologicznym stylu

Lśniące i czyste panele bez smug. Ten płyn za 3 zł działa jak nabłyszczacz. Wystarczy wymieszać go z wodą i umyć podłogę. Nigdy więcej nie sięgniesz po tradycyjny płyn

2023-05-29 13:02

Chyba każda pani domu marzy o tym, aby panele w jej domu były czyste i lśniące każdego dnia. Często podczas mycia tradycyjnym płynem pozostają na nim smugi. Dlatego warto zmienić swoje nawyki porządkowe i zastosować genialny trik na mycie podłóg. Ten płyn kosztuje 3 złote, a jest niezastąpiony w myciu paneli podłogowych. Działa jak nabłyszczacz i dezynfekuje powierzchnie.

Świetny sposób na mycie paneli podłogowych. Będą czyste i lśniące

Chyba każda pani domu pragnie, aby panele podłogowe były czyste i lśniące. Niestety mycie ich samą wodą sprawia, że powstają na nich smugi. Poza tym woda nie doczyści wszystkich zabrudzeń, na przykład tłustych plam. Zdecydowanie najlepszym, ekologicznym i tanim sposobem jest umycie podłogi roztworem wody z octem. Ten sposób był znany już naszym babciom i jak się okazuje, jest niezastąpiony w porządkach domowych. Ocet nie tylko doskonale radzi sobie z brudem, ale dodatkowo działa dezynfekująco na powierzchnie i wspaniale ją nabłyszcza. Wystarczy dodać 1 szklankę octu na 5 litrów letniej wody. Powstałym roztworem dokładnie umyć panele podłogowe. Na koniec można je przetrzeć bawełnianą ściereczką na sucho, aby uniknąć zacieków. To naprawdę dobry sposób na mycie paneli bez smug. Będą czyste i lśniące, a za butelkę octu zapłacisz jedynie 3 złote.

Zastosowanie octu w porządkach domowych

Ocet to nie tylko dodatek do gotowania, ale też jest niezastąpiony w porządkach domowych.

  1. Usuwa kamień z baterii łazienkowych.
  2. Można nim wyczyścić kabinę prysznicową.
  3. Nadaje się do czyszczenia zlewu stalowego.
  4. Warto nim przetrzeć blaty, aby je zdezynfekować, ale też zapach octu odstrasza insekty.
  5. Doskonale usunie kamień z muszli klozetowej i wyczyści deskę sedesową.
  6. Roztworem wody z octem warto myć płytki - będą czyste bez smug.
  7. Woda z octem jest niezastąpiona w myciu okien.
Sonda
Używasz octu do domowych porządków?
Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu