Sposób na grzyba na ścianach

i

Autor: Shutterstock

Ekologiczne rozwiązania

Mieszam w stosunku 1:1 i pryskam grzyba na ścianie. Po 2 godzinach po ciemnych wykwitach nie ma ani śladu. Domowy sposób na pleśń i grzyba na ścianach

2024-04-20 6:29

Wczesną wiosną wiele osób dostrzega ciemne wykwity na ścianach w swoim domu. Niestety to najprawdodpobniej grzyb, który pojawił się wskutek nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach. Jak się go pozbyć raz na zawsze? Ja w takiej sytuacji stosuje domowy płyn grzybobójczy do ścian. Mieszam te dwa składniki w proporcji 1:1 i pryskam grzyba na ścianie. Znika w 2 godziny.

Mieszam w stosunku 1:1 i pryskam grzyba na ścianie. Po 2 godzinach ginie

Zima to czas, który sprzyja rozwojowi pleśni i grzyba na ścianach w domu. Często wiele osób właśnie wczesną wiosną dostrzega na ścianach ciemne wykwity. Przyczyną najczęściej jest nieprawidłowa wentylacja pomieszczeń i zbyt wysoka wilgotność powietrza. Ciemny nalot wygląda nie tylko nieładnie i brzydko pachnie, ale co najgorsze - jest niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego, kiedy zauważysz, że na ścianach pojawił się grzyb, to natychmiast reaguj. W usuwaniu grzyba czy pleśni w domu niezwykle skuteczne mogą okazać się domowe sposoby. Są proste w przygotowaniu i stosowaniu, bezpieczne dla zdrowia, a przede wszystkim tanie. Jeden z nich szczególnie polecam, bo doskonale rozprawił się z ciemnymi wykwitami w mojej łazience. Wystarczy wymieszać 3% wodę utlenioną z wodą w proporcjach 1:1. Powstałą mieszanką spryskaj skażone miejsca na ścianach i wyszoruj ściereczką lub gąbką. Po około 2 godzinach dokładnie osusz tren obszar i gotowe.

Domowe sposoby na grzyba na ścianie

Kolejnym domowym sposobem na grzyba na ścianie jest olejek herbaciany. Wystarczy wymieszać pół szklanki wody utlenionej z 20 kroplami olejku herbacianego i zaaplikować ten płyn grzybobójczy na miejsca z wykwitem pleśni na ścianie. Po 20 minutach wyszorować gąbką lub szczotką i osuszyć. Grzyb ze ściany znika i nie pojawia się ponownie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki