Jak umyć ściany

i

Autor: Shutterstock Jak umyć ściany

Domowe triki

Niesamowity trik na czyste ściany. Profesjonalny malarz zdradził patent na domową mieszankę, która rozpuści najbardziej uciążliwy brud, a nie zniszczy farby

2023-07-31 10:28

Jam umyć ściany bez zniszczenia koloru? Nawet najdroższa i najlepsza farba nie uchroni przed zanieczyszczeniami na ścianach. Ślady po rękach oraz wszelkiego rodzaju zachlapania powstają niemalże w kilka sekund. Zastanawiasz się, czy są domowe metody na wyczyszczenie brudu ze ścian bez zmazywania farby? Jeden z profesjonalnych malarzy pokojowych zdradził swoje, sprawdzone patenty. Samodzielnie przygotowana mieszanka rozprawi się nawet z tłustymi i trudnymi do usunięcia plamami.

Jak skutecznie umyć ściany? Malarz pokojowy zdradził swój sekret

Jak umyć ściany bez niszczenia farby? Okazuje się, że mimo coraz lepszych farb, mycie ścian nadal często wiąże się ze zmywaniem koloru i utrata intensywności. A przecież wystarczy dosłownie sekunda, by na ścianach pojawiły się zabrudzenia. Ściany zbierają kurz, pyłki oraz odciski dłoni. Profesjonalni malarze pokojowi mają swoje triki, które pozwolą wyczyścić ściany bez uszczerbku dla farby. Na samym początku warto spróbować przemyć zabrudzenia letnią wodą. Ściany należy myć miękką ściereczką, która ich nie zarysuje. Jeżeli ta metoda nie przyniesie oczekiwanych rezultatów to możesz przetestować sztuczki wykorzystywane przez profesjonalnych malarzy pokojowych.

Przeczytaj również: Znajoma sprzątaczka zdradziła sekret na śnieżnobiałą muszlę klozetową. Łebski patent, który sprawi, że toaleta zalśni czystością jak w hotelu

Sekret na czyste ściany od malarzy pokojowych

Ocet na czyste ściany

Jedną z najbardziej uniwersalnych sposobów na mycie ścian jest wykorzystanie octu. Wymieszaj pół szklanki octu z 4 litrami wody, dodaj także pół szklanki amoniaku. Całość porządnie wymieszaj i tak przygotowanym roztworem umyj ściany.

Mąka ziemniaczana na czyste ściany

Z tłustymi plamami i zaciekami najlepiej poradzi sobie mąka ziemniaczana. Sprawdzi się ona na świeżych zabrudzeniach. Plamę posyp mąką ziemniaczaną i pozostaw na kilka godzin. Po tym czasie całość przetrzyj wilgotną szmatką.

Sonda
Podobają Ci się ściany pomalowane na szaro?
Warszawa kontrastów. Bloki z wielkiej płyty obok szklanych wieżowców