Noc Kupały 2021. Nieskrępowany seks bez zobowiązań pod gołym niebem

2021-06-19 16:17
Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?

Przed nami najkrótsza noc w roku, czyli Noc Kupały. To czas kiedy rozpoczyna się lato, a słońce wkroczy do znaku raka. W tradycji starosłowiańskiej to właśnie tego dnia świętowało się dzień miłości, a młodzi zakochanie mogli bez wstydu i zgorszenia starszyzny kochać się w lesie nocą. Kiedy obchodzimy Noc Kupały 2021 i jakie wiążą się z tym dniem przesądy i tradycje? Ten dzień dla naszych przodków był pełen magii i bliskości ze światem duchów.

Noc Kupały 2021. Kiedy wypada i jak się ją obchodzi?

Noc Kupały nazywana się czasem słowiańskimi Walentynkami i faktycznie coś w tym jest. W przeszłości był to dzień kiedy młodzi mogli łączyć się w pary i uprawiać seks na zgodą starszyzny. W tradycji starosłowiańskiej Noc Kupały, inaczej nazywana nocą kupalną oraz kupałą, to święto ściśle powiązanie z letnim przesileniem słońca, obchodzi się je zatem w nocy z 21 na 22 czerwca kiedy to dzień jest najdłuższy w roku, a noc najkrótsza. Jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, głównie obchodzone na ziemiach zamieszkanych przez ludy słowiańskie jednak podobne obrzędy praktykowane były przez Finów, czy Estończyków. Kiedy słońce wkraczało z znak Raka nasi przodkowie rozpalali ogniska przy zbiornikach wodnych, by móc połączyć oczyszczającą moc płomieni z kąpielą w jeziorze czy stawie. Był to czas nieskrępowanej zabawy, radości i korzystania z dobrodziejstw życia, również tych cielesnych. 

Przeprowadzka tygrysów z Poznania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze