Okropna moda na TikToku. Matki namawiają dzieci do bicia innych. Wstrząsające wideo

i

Autor: Shutterstock Okropna moda na TikToku. Matki namawiają dzieci do bicia innych. Wstrząsające wideo

Niebezpieczny trend

Porąbany trend na TikToku. Matki namawiają dzieci do bicia innych. Wstrząsające wideo

2022-08-02 13:43

Na TikToku pojawiło się okropne wyzwanie wśród matek nazwane "fightprank". Niewątpliwie takie zachowania rodziców z pewnością negatywnie odbiją się na psychice dziecka i uczą je złych wzorców. O co dokładnie chodzi w nowym wyzwaniu na TikToku? Rodzice udają, że potrzebują wsparcia malucha w kłótni z sąsiadką. Sugerują, aby dziecko walczyło w ich obronie, a reakcję pociechy dumnie nagrywają i publikują w mediach społecznościowych.

TikTok to kopalnia dziwnych i niebezpiecznych trendów

Coraz częściej słyszymy o niebezpiecznych trendach, które pojawiają się na TikToku. W ostatnim czasie burzę wywołał Blackout Challenge, czyli wyzwania polegającego na podduszaniu się do utraty świadomości. W tym chorym wyzwaniu brały udział nawet dzieci. Jak podają amerykańskie media, wskutek wyzwania zmarło co najmniej siedmioro dzieci w wieku od 8 do 14 lat. To zdecydowanie jedno z najbardziej wstrząsających wyzwań na TikToku w ostatnich miesiącach. Początkowo TikTok był platformą przeznaczoną dla nastolatków, jednak teraz świetnie odnajdują się tam również dorośli. Zabawne nagrania, czy triki na porządki w domu są ulubioną dziedziną starszego pokolenia w mediach społecznościowych. Niestety i w tym przypadku istnieje ciemna strona tej rozrywki. 

Rodzice zachęcają dzieci, aby biły innych

W ostatnich dniach na TikToku pojawiło się naprawdę okropne wyzwanie, za którym stoją dorośli! Fightprank, bo tak został nazwany nowy trend, polega na tym, że rodzice udają przed dzieckiem, że pokłócili się z sąsiadem i potrzebują jego pomocy. - Mam sprzeczkę z sąsiadką, ma dziewczynkę w twoim wieku. Pomożesz mi? - brzmią słowa jednej z matek na kontrowersyjnym filmiku. Od razu da się wyczuć, że kobieta oczekuje od potomka, że pójdzie się bić w obronie swojej mamy. Na nagraniach wręcz widać, że dzieci są gotowe praktycznie do bójki, do której zresztą mają być podżegane przez rodzica. Choć zapewne dorośli chcieli sprawdzić w ten sposób, czy mogą liczyć na wsparcie dzieci, to nie przemyśleli jedne niezwykle istotnej kwestii - od najmłodszych lat zachęcają pociechy do agresywnego rozwiazywania konfliktów. - Słabe rodzicielstwo. Przecież w ten sposób zachęcacie dzieci do przemocy - komentują internauci. - Jestem przerażona tym trendem - pisze pod jednym z nagrań kobieta.

Sonda
Co sądzisz o wyzwaniu Fightprank?
Przerażeni rodzice trzymali 3-latkę na rękach. Była nieprzytomna i traciła oddech
Nasi Partnerzy polecają