Używasz rękawic podczas sprzątania? Prawdopodobnie robisz to źle. Możesz poparzyć skórę

i

Autor: 6581245/Pixabay Używasz rękawic podczas sprzątania? Prawdopodobnie robisz to źle. Możesz poparzyć skórę

Genialny trik

Używasz rękawic podczas sprzątania? Możesz poparzyć skórę

2022-07-29 14:26

Jak sprzątać dom, by sobie nie zaszkodzić? Żeby łazienka lśniła czystością, okna były idealnie umyte a z podłogi dało się jeść, używamy specjalnych środków do sprzątania. Często są to silnie żrące substancje, które z łatwością radzą sobie z kamieniem, rdzą i innymi zabrudzeniami. Niestety maja fatalny wpływ na nasz organizm. Chcąc ochronić skórę dłoni podczas sprzątania używamy gumowych rękawic. Jednak źle założone mogą przyczynić się nawet do poparzeń. Sprawdź, czy też popełniasz ten błąd.

Jak prawidłowo używać gumowych rękawiczek podczas sprzątania?

Czyta i lśniąca łazienka to bardzo często wynik sprzątania przy użyciu ślinie żrących środków chemicznych. Niestety, większość tego rodzaju detergentów jest toksyczna dla naszego organizmu. Niektóre zawierają związki chloru, fosforany, konserwanty i sztuczne substancje zapachowe, które po zetknięciu ze skórą, w najlepszym wypadku, wywołują podrażnienia. Dlatego producenci zalecają używanie tych produktów w rękawiczkach ochronnych. Gumowe rękawice są niezbędne, by uchronić dłonie, pod warunkiem, że założymy je prawidłowo, o czym przypomina popularna blogerka Sylwia Panek znana jako Mama Chemik. Na swoim Instagramie podzieliła się prostym i genialnym patentem – wystarczy zawinąć mankiety.

ZOBACZ TEŻ: Jak wyprać kanapę w domu, aby była czysta i świeża? Ten genialny trik sprawi, że będzie jak nowa

Sposób na zdrowe sprzątanie. Genialny patent, który ochroni skórę

- Wiedzieliście, że prawidłowo w rękawiczkach do sprzątania powinno się zawinąć mankiety? Wówczas jeśli podniesiecie do góry rękę to woda/środek czystości spływający po rękawiczce wpadnie w makiet, a nie na Waszą rękę. Gdybyście sprzątali akurat jakąś żrącą substancją to może uratować Waszą skórę od podrażnień czy nawet poparzeń. A jeśli myjemy czymś delikatnym to chociaż rękawów sobie nie pomoczymy – napisała @mama.chemik na Instagramie.

Blogerka dodała, że jeszcze niedawno sama popełniała ten błąd ale oczy otworzyła jej inna istagramerka -  @matka.jakich.wiele. - Sama wcześniej na to nie wpadłam. Myślę, że takich drobiazgów jest wiele. Niby prosta rzecz, zakładanie rękawiczek, ale zobaczcie jak taki drobiazg może nas dodatkowo zabezpieczyć, a przecież chyba o to właśnie chodzi w zakładaniu rękawiczek, aby zabezpieczyć swoją skórę - wyjaśnia blogerka.

Sonda
Używasz rękawic podczas sprzątania?
Tańczące z Promocjami 29.07
Nasi Partnerzy polecają