Sposób na mszyce

i

Autor: Shutterstock Sposób na mszyce

Sposób na mszyce

Robię domowy roztwór z tych składników i opryskuje nim rośliny. Mszyce uciekają w popłochu. Domowy sposób na mszyce

2024-02-19 12:55

Mszyce na roślinach to częsty problem, z którym zmagają się zarówno profesjonalni sadownicy, jak i domorośli ogrodnicy. Mszyce to szkodniki, które nieusunięte mogą wyrządzić poważne zniszczenia na roślinach. Często okazuje się, że walka z mszycami przypomina walkę z wiatrakami. Na szczęście są domowe sposoby, dzięki którym wyplenisz mszyce raz na zawsze. Za każdy razem, gdy tylko na moich roślinach zauważę mszyce, to sięgam po swój sprawdzony sposób.

Jak skutecznie usunąć mszyce z roślin? 

Mszyce to dość powszechny problem, z którym zmagają się praktycznie wszyscy. Mszyce pojawiają się zarówno na sadzonkach w ogrodach, jak i na balkonowych roślinach. Bywa, że bez względu na wszystko znajdą drogę i pojawią się na łodygach. Pierwsze mszyce mogą pojawić się już na początku sezonu dlatego tak ważna jest prewencja i szybkie działanie. Mszyce są naturalnym elementem ekosystemu i stanowią pożywienie dla ptaków. Jednak w dużych ilościach traktowane są jako szkodniki, które mogą doprowadzić do całkowitego obumarcia rośliny. 

Zobacz także: Jedna szklanka tego napoju wystarczy, aby wygonić kreta z ogrodu. Zrób to wczesną wiosną, a szkodnik prędko nie wróci. Sposób na kreta w ogrodzie

Kiedy tylko zauważę mszyce, to sięgam po swój sprawdzony sposób. Mieszam ze sobą te dwa składniki

Istnieje wiele domowych sposobów, które pomogą uporać Ci się z mszycami. Wśród najpopularniejszych jest bez zaskoczenia ocet. Ja jednak o wiele bardziej lubię mieszankę wody i mleka krowiego. To skuteczny sposób, który pozwala na pozbycie się mszyc bardzo szybko. Wymieszaj ze sobą mleko i wodę w proporcjach 1:1 i obficie spryskaj tym rośliny. Krowie mleko zawiera laktozę, która działa toksycznie na mszyce. Mleko w opryskach jest bezpieczne dla roślin. 

Quiz: K jak kwiaty. Arcytrudny test z wiedzy o kwiatach na K. 5 na 10 to już sukces

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kwitnie w maju i roztacza niesamowity zapach w lesie. Uwaga jest trująca. Ta roślina to:
Studniówka III LO w Rzeszowie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki