Co zrobić aby hortensja była niebieska? Ważna jest odpowiednia gleba

i

Autor: Shutterstock

Dom i ogród

To najważniejszy zabieg, jaki musisz wykonać wiosną na hortensji. Gdy puszczają nocne przymrozki zawsze robię to z moją hortensją. Odwdzięcza mi się kwiatami wielkości arbuzów

2024-04-18 5:05

Hortensja to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych krzewów ozdobnych, jakie można spotkać w polskich ogrodach. Jest prosta w uprawie, a jej kwiaty zachwycają nawet największego przeciwnika roślin. Aby hortensja bujna kwitła trzeba ją nawozić. Poza dostarczaniem jej potrzebnych składników odżywczych kluczowe jej także przycinanie hortensji. Dzięki temu jej kwiaty będą większe, a krzew bardziej okazały.

Przycinanie hortensji wiosną. Zrób to, a latem zakwitną olbrzymie kwiaty

Hortensja ogrodowa to bujny i okazały krzew, który można spotkać w wielu polskich ogrodach. jest prosta w pielęgnacji i latem zachwyca swoimi dużymi, okrągłymi kwiatami. Aby krzew miał wystarczająco dużo miejsca do wzrostu i rozkwitania należy go regularnie przycinać. Zabieg przycinania hortensji przeprowadzamy wczesną wiosną, tuż po ostatnich nocnym przymrozkach. Wiosną należy wycinać martwe i uschnięte pędy. Dzięki temu hortensja będzie mogła się lepiej rozrastać. O tej porze roku warto również uciąć zaschnięte i state kwiatostany po kwiatach z zeszłego sezonu. Nie ucinaj ubiegłorocznych pędów. Hortensja wypuszcza kwiaty na zeszłorocznych pędach. 

Pielęgnacja hortensji w ogrodzie. O tym nie powinien zapominać żaden ogrodnik

Hortensja wymaga regularnego podlewania. Jest to szczególnie ważne w suche i upalne dni. Krzewy podlewaj wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy zajdzie słońce. W ten sposób unikniesz spalenia liści promieniami słonecznymi. Pielęgnacja hortensji to także regularne nawożenie. Pierwsze odżywienie krzewów powinno być wykonywanej wczesną wiosną, przed etapem wzrostu rośliny. Hortensja lubi zakwaszoną glebę o pH od 4,5 do 5,5. Świetnie sprawdzi się domowy nawóz z fusów po kawie. Ziemia pod hortensję powinna być przepuszczalna oraz zawierać próchnicę. 

Trawy ozdobne do ogrodu i na taras. Rośliny polecane przez ogrodników

Wyciekło, co Izabela Janachowska zrobiła ze swoją twarzą

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki