Jak czyścić piekarnik

i

Autor: Shutterstock Jak czyścić piekarnik

Jak wyczyścić piekarnik?

Umiejętny myk na szorowanie przypalonego piekarnika. Ta jedna rzecz sprawi, że nawet najgorsza spalenizna zmyje się w mgnieniu oka

2023-07-05 9:23

Jak wyczyścić przypalony piekarnik? Okazuje się, że nawet największą spaleniznę można doczyścić przy pomocy domowych środków. W ten sposób piekarnik znów będzie jak nowy. Sprawdź, jak umyć przypalony piekarnik.

Jak wyczyścić przypalony piekarnik? 

Czyszczenie piekarnika potrafi być bardzo uciążliwe i często nie daje ono oczekiwanych rezultatów. Tłuste plamy i spalenizna nie są łatwymi zabrudzeniami, z którym poradzi sobie pierwszy lepszy płyn. Wymagają one odpowiedniego podejścia i trochę cierpliwości. Na szczęście idealny środek do czyszczenia spalonego piekarnika znajdziesz w kuchni. Dzięki niemu piekarnik doczyści się bez większych trudności i będzie wyglądał jak nowy. Jak to zrobić? 

Zobacz także: Ważna funkcja okien. Zrób to latem, a zimą nam podziękujesz. Producenci okien zalecają jedną czynność podczas użytkowania okien

Soda oczyszczona na przypalony piekarnik

Tłuste plamy i spalenizna są wyjątkowo oporne w czyszczeniu. Genialnym sposobem na ich pozbycie się jest soda oczyszczona, idealnie zmiękczy ona przypalone resztki jedzenia i spaleniznę. Na mocne zabrudzenia przygotuj mieszankę wody i sody oczyszczonej w proporcjach 1:1. Tak przyrządzoną pastę nałóż na zabrudzenia i pozostaw na dłuższy czas, może to być nawet cała noc. Następnie przemyj piekarnik i przepłucz letnią wodą. Trudne zabrudzenia mogą wymagać chwili szorowania. Soda oczyszczona rewelacyjnie domyje warstwę spalenizny. W przypadku niewielkich plam możesz przetrzeć ścianki piekarnika mokra ścierką, następnie rozsypać w nim sodę oczyszczoną i po kilku godzinach całość porządnie przemyć. 

Sonda
Wypróbujesz tego sposobu na czysty piekarnik?
Tańczące z promocjami 04.07.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany