Choinka

i

Autor: Pixabay

Symbole na bożonarodzeniowej choince

Wieszasz na choince łańcuchy? Symbolizują one grzech pierworodny i więzy małżeństwa

2022-12-24 10:23

Co symbolizują ozdoby na choince bożonarodzeniowej? Ubrana choinka to nieodzowny element Bożego Narodzenia. W każdym domu na święta pojawia się przystrojone drzewko, a bombki, cukierki, lampki i łańcuchy zdobią je przez długi czas. Czy wiesz co oznaczają ozdoby na bożonarodzeniowej choince. Wbrew pozorom wszystko jest symbolem nawiązującym do religii. Sprawdź, co symbolizują bombki, gwiazdki i aniołki wiszące na drzewku.

Ozdoby świąteczne na choince - co symbolizują?

Najpopularniejszą choinkową ozdobą są bombki. Czy wiesz co sobą symbolizują? Te klasyczne, okrągłe bombki są symbolem jabłka, czyli grzechu pierworodnego Adama i Ewy. Jezus Chrystus swoim przyjściem na ziemię i poniesioną na rzecz ludzkości ofiarą zbawił nas od niego. W dawnych czasach choinkę przystrajano właśnie jabłkami i orzechami, legenda mówi, że pewnego biednego pracownika huty szkła nie było stać, by w ten sposób ozdobić bożonarodzeniowe drzewko dlatego też postanowił wykonać ze szkła pierwsze bombki.

Zobacz także: Horoskop na 2023 rok dla kobiet po 50-tce. Ten znak zodiaku czeka nieopisane szczęście w 2023 roku. To będzie lepszy czas niż jak miałaś 20 lat

Łańcuchy z kolei są symbolem rodzinnych więzi i bliskości. Początkowo przypominały również o grzechu pierworodnym, Wiszące na choince aniołki niosą szczęście domowi i opiekę na ludźmi. Wieszana na bożonarodzeniowym drzewku lampki to symbol światła nadziei jakie przyniósł ludziom Jezus Chrystus. Dodatkowo chronią one domowników przed złymi demonami i odwracają uroki i klątwy. Jako jeden w pierwszych świeczki na choince umieszczał Marcin Luter. Na czubku bożonarodzeniowego drzewka najczęściej umieszcza się gwiazdę, czyli symbol gwiazdy betlejemskiej, która wskazała drogę trzech królom do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa.

Sonda
W tym roku kupisz sztuczną czy żywą choinkę?
Krzysztof Jackowski mówi o wojnie i covidzie
Nasi Partnerzy polecają