Pranie czarnych ubrań

i

Autor: shutterstock

Pranie ubrań

Wlej 1/2 szklanki do bębna i nastaw pranie czarnych ubrań. Kolory będą intensywne i zapomnisz o uciążliwym problemie. Po wyjęciu z pralki będą jak nowe

2023-09-12 11:54

Pranie czarnych ubrań może okazać się niezwykle problematyczne. Po pierwsze kolor szybko blaknie, a po drugie po wyjęciu ciemnych rzeczy z pralki często zauważamy na nich jasne paprochy. Chcesz cieszyć się intensywnym kolorem czarnych ubrań przez długi czas? To wlej 1/2 szklanki tego płynu do bębna i nastaw pranie czarnych rzeczy, a po wyjęciu z pralki będą jak nowe.

Wlej 1/2 szklanki do bębna i nastaw pranie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Pranie czarnych ubrań wbrew pozorom bywa skomplikowane. Zwłaszcza jeśli są to rzeczy, które bardzo lubimy nosić i chcielibyśmy, aby posłużyły nam najdłużej jak to możliwe. Dlatego warto zapoznać się ze skutecznym sposobem na pranie czarnych ubrań, który nie tylko ochroni intensywny kolor ciemnych rzeczy, ale sprawi, że będą czyste. Tu warto wykorzystać ocet. Wystarczy, że wlejesz do bębna z brudnymi rzeczami około pół szklanki octu, standardowo dodasz detergent i nastawisz pranie. Pamiętaj, aby sprawdzić, w jakiej temperaturze powinno się prać czarne ubrania? Najrozsądniej jest ustawić temperaturę nie wyższą niż 40 stopni Celsjusza. Program prania i wysokość obrotów dobiera się ze względu na rodzaj pranej tkaniny. Pranie czarnych ubrań z dodatkiem octu sprawi, że zachowasz głębię czarnego koloru na długo.

Pranie czarnych ubrań. Dodaj chusteczkę, a na rzeczach nie zobaczysz białych paprochów

Bywa, że po wyjęciu odzieży z pralki okazuje się, że poprzyczepiały się do niej paprochy. Zamiast sięgać po rolkę, która usunie z tkaniny meszek, następnym razem podczas nastawiania prania, wrzuć do bębna chusteczkę nawilżaną. Takie chusteczki mają zdolność zbierania w czasie prania różnych drobnych troczków, włosów i paproszków. Dzięki temu po praniu ubrania będą idealnie czyste i czarne.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Quiz. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "o". Orły ortografii muszą mieć komplet punktów!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:
Listen on Spreaker.