Jak prasować, by nie niszczyć ubrań

i

Autor: Shutterstock Jak prasować, by nie niszczyć ubrań

To trzeba wiedzieć

Zakazane praktyki podczas prasowania. Pracownica pralni przestrzega: to najgorszy błąd podczas prasowania. Wiele osób robi to notorycznie i niszczy swoje ubrania.

2023-08-19 13:13

Prasowanie to codzienna czynność, bez której ciężko się obejść. Wiele osób popełnia jednak karygodne błędy podczas prasowania, które niszczą ubrania i sprawiają, że tkaniny stają się osłabione. To najgorszy błąd, jaki możesz popełnić podczas prasowania. Tego nigdy nie rób.

Karygodny błąd podczas prasowania. Wiele osób nadal to robi

Prasowanie to codzienna czynność, którą wykonujemy setki razy. Często nie zastanawiamy się, czy robimy to prawidłowo a błędy podczas prasowania mogą mieć kolosalne skutki. Źle używane żelazko sprawi, że nasz ubrania szybciej się zniszczą oraz pojawią się na nich trudne do usunięcia zanieczyszczenia. W skrajnych przypadkach może się okazać, że ubranie będzie do wyrzucenia. Pracownica pralni zwróciła uwagę na dwa najczęściej po jawiące się błędy podczas prasowania. Wiele osób popełnia je notorycznie. 

Zobacz również: Podgrzej i szybko wlej do muszli. Żółte zacieki i kamień znikną bez szorowania. Tani sposób na czyszczenie toalety

Błędy podczas prasowania - zbyt wysoka temperatura żelazka

Wiele osób prasuje wszystko na jednej temperaturze, najczęściej tej najwyższej, jaką da się ustawić. To prosta droga do zniszczenia delikatnych tkanin. Zawsze sprawdzaj metki i nie prasuj na najwyższej temperaturze. 

Błędy podczas prasowania - nieczyszczone żelazko

Nie ma nic gorszego niż nieczyszczone żelazko. W pojemnikach oraz dyszach żelazka może gromadzić się kamień, który po nagrzaniu będzie przesiąkał na ubrania. Czyszczenie żelazka to sposób jego konserwacji, dzięki temu będzie Ci służyć latami. Tutaj przeczytasz o sposobach na czyszczenie żelazka

Sonda
Lubisz prasować?
VI Festiwal Orkiestr Dętych w Szczecinie