Czyszczenie toalety

i

Autor: Shutterstock

Domowe patenty

Zamiast do zupy wsypuję to do muszli klozetowej i zalewam wrzątkiem. Po 30 minutach z toalety unosi się zapach czystości! Bez szorowania i brudzenia sobie rąk! Ekspresowy sposób na czyszczenie muszli klozetowej

2024-06-11 16:37

Czyszczenie toalety to jedna z tych czystości, która raczej nie ma swoich fanów, a mimo to każdy musi to robić! Czysta muszla klozetowa to kwestia higieny, a nawet zdrowia. Przez wiele lat producenci chemii gospodarczej wmawiali nam, że toaletę trzeba czyścić przy użyciu kupnych (często żrących) środków chemicznych. To nieprawda! Wsyp kilka łyżek tego proszku i zalej wrzątkiem. Już po kilkudziesięciu minutach muszla klozetowa będzie czysta!

Wsypuję to do muszli klozetowej i zalewam wrzącą wodą! Toaleta lśni czystością

Okazuje się, że kupna chemia gospodarcza wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem do sprzątania. Miłośnicy domowych rozwiązań przekonują, że producenci chemii próbują zmanipulować konsumentów, a do wysprzątania całego mieszkania z powodzenie wystarczą domowe metody. Czyszczenie muszli klozetowej to bardzo ważny element higieny. Również tutaj nie musimy sięgać po kupne płyny do WC. Już od kilku miesięcy testuję naturalny sposób czyszczenia muszli klozetowej i muszę przyznać, że sprawdza się on wyśmienicie. Do muszli wsypują kilka łyżek soli kuchennej oraz sody oczyszczonej i zalewam to wrzącą wodą. Przez około 30 minut staram się nie spuszczam wody w spłuczce. Po tym czasie toaleta lśni czystością. Trudniejsze plamy, na przykład na desce sedesowej usuwam pastą zrobioną z sody oczyszczonej oraz wody.

Sól kuchenna do czyszczenia toalety - właściwości

Zwykła sól kuchenna w połączeniu z wrzącą wodą świetnie działa na zatkane rury. To naturalny sposób na odetkanie odpływu. Dodatkowo sól świetnie sprawdza się do usuwania osadów oraz kamienia z wielu powierzchni. 

Soda oczyszczona do czyszczenia toalety - właściwości

Soda oczyszczona znana jest ze swoich czyszczących właściwości. Działa przeciwbakteryjnie i świetnie radzi sobie z czyszczeniem toalety. Soda oczyszczona to także delikatny, naturalny wybielacz. Rozprawi się z żółtymi plamami na muszli klozetowej oraz na desce sedesowej. 

Jak to wyczyścić?

Jak prawidłowo czyścić liście roślin? Domowe sposoby na czyszczenie roślin doniczkowych
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki