Dlaczego Polki rezygnują z seksu?

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Seks i związki

Dlaczego Polki rezygnują z seksu? Powód da mężczyznom do myślenia

2023-09-28 12:09

Wiele Polek rezygnuje z uprawiania seksu ze swoim mężem, partnerem. Zgłaszają się do seksuologów i psychologów, bo czują obniżony popęd seksualny u siebie, jednak nie potrafią określić bezpośredniej przyczyny tego stanu. Dlaczego Polki rezygnują z seksu? Opublikowano raport "Seksualna Mapa Polki", w którym wskazano największych winowajców obniżonego libido u Polek.

Dlaczego Polki nie chcą uprawiać seksu?

Wiele Polek odczuwa niechęć do seksu. Niektóre panie udają się nawet po pomoc do seksuologa, który pomoże im z niskim libido. We wrześniu opublikowano raport "Seksualna Mapa Polki", w którym brały udział kobiety w wieku 18-69 lat zarówno z większych miast, jak i mniejszych miejscowości. Wynika z niego, że Polki nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego. Swoje pragnienia zaspokajają poprzez masturbację. - Pacjentki mówią o spadku libido lub pogorszeniu doznań seksualnych. Myślę, że problem jest niedoszacowany, ponieważ ciągle mamy opory, aby rozmawiać na temat naszej seksualności, a zgłoszenie się do lekarza albo seksuologa po poradę wymaga dużej odwagi - podkreśla w rozmowie z WP abcZdrowie dr n. med. Agnieszka Ledniowska. Z raportu wynika, że najczęstszą przyczyną rezygnacji z seksu jest zmęczenie i złe samopoczucie. Tak odpowiedziała prawie połowa ankietowanych pań.

Kobiety rezygnują z seksu. Jeden powód powinien dać mężczyznom do myślenia

Gorsze samopoczucie to nie jedyny powód, przez który panie rezygnują z uprawiania seksu. Okazuje się, że aż 43 procent ankietowanych uznała, że nie współżyje ze swoim partnerem z powodu problemów w relacji z nim. Aż 28 proc. Polek odczuwa ból podczas stosunku, a 13 proc. nie uprawia seksu w obawie przez niechcianą ciążą. 

Oszaleli! Uprawiali seks na desce surfingowej

QUIZ. Jaką masz wiedzę na temat seksu? Pokaż, że jesteś praktykiem. Przy pytaniu nr 5 wyskakują rumieńce

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa hinduska księga, w której są prezentowane m.in. pozycje seksualne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany