Sposób na radzenie sobie ze stresem. Skup się na jesieni!

2021-10-19 16:25
Złota jesień powoli się kończy? To może być jej ostatni dzień!
Autor: pexels.com Sposób na radzenie sobie ze stresem. Skup się na jesieni!

Techniki radzenia sobie ze stresem znaleźć możemy w różnych źródłach. Wiele z polecanych czynności wymaga sporej ilości wolnego czasu, a niektóre z nich wiążą się z wysokimi kosztami. Istnieje jednak sposób polecany przez specjalistów, który jest dostępny dla każdego. Co ważne - jego stosowanie najłatwiejsze jest jesienią! Zapoznaj się z tą techniką, aby w prosty sposób móc się odstresować.

Jesień charakteryzują wyraźne kolory, zapachy i dźwięki. Kojarzymy ją ze śpiewem ptaków czy szumem drzew. W tę porę roku często możemy poczuć zapach ciepłej kawy lub herbaty, wzbogacony o korzenne przyprawy. Podczas złotej polskiej jesieni, mamy również możliwość obserwowania kolorowych liści, spadających z drzew.

Wszystkie te szczegóły, tworzące jesienny krajobraz, mogą pomóc nam w radzeniu sobie ze stresem. Specjaliści polecają prosty sposób na zmniejszenie poziomu stresu, który oparty jest na ludzkich zmysłach.

Jeśli potrzebujesz szybkiego i bezpłatnego odstresowania, powinnaś zastosować tę metodę! Idąc chodnikiem skup się na tempie swoich kroków (nawet, gdy jest ono szybkie). Następnie wybierz jeden ze swoich zmysłów, niech będzie to przykładowo wzrok. Skupiaj go na jesiennym krajobrazie.

W zastosowaniu tej techniki najważniejsza jest koncentracja na szczegółach. Jesienią obserwować możesz różne kolory liści lub momenty ich spadania. Gdy w Twojej głowie pojawi się jakaś spontaniczna myśl, pozwól się jej pojawić, przeczekaj ją i ponownie skup się na wybranym zmyśle.

Opisana tutaj metoda jest bardzo przystępna. Gdy nauczysz się ją stosować, w szybki sposób będziesz w stanie pozbyć się codziennego stresu.

Sonda
Czy Polacy żyją w coraz większym stresie?
Poradnik Zdrowie: depresja w społeczeństwie