Pozycja seksualna dla osób po 50-tce

i

Autor: Shutterstock Pozycja seksualna dla osób po 50-tce

Seksualne sztuczki dla dojrzałych

To najlepsza pozycja seksualna dla osób po 50-tce. Daje rozkosz kobiecie i mężczyźnie, aż sypialnia dosłownie zapłonie!

2022-09-08 20:34

Ta pozycja seksualna to strzał w dziesiątkę dla mężczyzn i kobiet po 50-tce. Obojgu da niesamowitą rozkosz i sprawi, ze wasza sypialnia dosłownie zapłonie. Jeśli czujesz, że ogień między Wami gaśnie i chciałabyś urozmaicić swoje życie seksualne z partnerem, to koniecznie wypróbuj pozycji seksualnej, która zbliży Was do siebie i wprowadzi Wasze życie erotyczne na nieznany dotąd poziom.

Seks po 50-tce - plusy i minusy

Choć mogłoby się wydawać, że życie seksualne w pewnym wieku, zwłaszcza po wielu latach związku z jedną osobą, nie wygląda już tak ekscytująco, jak wtedy, gdy miało się 20 lat, to tak naprawdę seks dojrzały może nieść wiele korzyści. Przede wszystkim kobiety dojrzałe są znacznie bardziej pewne siebie, znają swoją wartość, co przekłada się na ich seks. Zarówno kobiety jak i mężczyźni po 50-tce, doskonale wiedzą czego chcą i potrzebują w łóżku i dążą, aby osiągnąć satysfakcję. Plusem seksu w wieloletnich związkach jest z pewnością fakt, że dwoje ludzi zna się na wylot i nie ma między nimi wstydliwych niespodzianek. Akceptują partnera, znają jego potrzeby i doskonale wiedzą, jak sprawić mu przyjemność podczas seksu. Oczywiście jest też druga strona medalu - rutyna. Wiele par po 50-tce żali się na monotonię w sypialni, co niestety odbija się także na relacji. Dlatego tak ważne jest eksperymentowanie w łóżku, poznawanie nowych obszarów, które dodadzą "świeżości" życiu erotycznemu.

Pozycja seksualna dla osób po 50-tce rozpali was do czerwoności

Jedną z najprostszych metod na podkręcenie temperatury w sypialni jest nowa pozycja seksualna. Choć w Kamasutrze można znaleźć setki propozycji dla kochanków, to ta jedna pozycja seksualna dla osób po 50-tce przyniesie rozkosz obojgu partnerom. Chodzi o pozycję łyżeczki. To kombinacja, która jest bardzo intymna, zbliża kochanków, ale także przynosi ogromną przyjemność zarówno kobiecie i mężczyźnie. Pozwala na efektywną stymulację żeńskiej strefy G i łechtaczki. Pozycje polegające na penetracji od tyłu charakteryzują się bardzo dużą intensywnością doznań dla kobiety bez względu na rozmiar penisa mężczyzny. Seksoterapeuta z Nowego Jorku, Amy Levine, podkreśla, że pozycją seksualna łyżeczki jest nie tylko wygodna, ale też dobra dla kobiet przechodzących menopauzę, ponieważ pozwala kontrolować szybkość i głębokość penetracji. Dlaczego to tak ważne? Kiedy kobiety wejdą w okres menopauzy, poziom estrogenu drastycznie spada, co sprawia, że odczuwają ból podczas stosunku. 

Prof. Lew-Starowicz: Uprawiajmy seks, bo wzmacnia odporność.
Sonda
Lubisz eksperymentować w łóżku?