17-letni bandyci pobili i okradli 14-latka. Po wszystkim grozili mu śmiercią

i

Autor: Victoria_Watercolor/cc0/pixabay, Annabel_P/cc0/pixabay Sprawcy rozboju przyznali się do zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia / zdjęcie ilustracyjne.

Brutalny rozbój

17-letni bandyci pobili i okradli 14-latka. Po wszystkim grozili mu śmiercią

2023-03-15 14:03

Dwóch 17-letnich bandytów zostało zatrzymanych w związku z rozbojem, którego dopuścili się na szkodę 14-latka. Pobity przez nich pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Sprawcy próbowali wymusić na nim milczenie, grożąc mu śmiercią. Nastolatkowie przyznali się do zarzutów. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Rozbój w Szczucinie. 17-latkowie pobili 14-latka. Dziecko trafiło do szpitala

Na początku marca w Szczucinie (powiat dąbrowskidwóch 17-latków dokonało rozboju na wracającym ze szkoły 14-latku. Bandyci zażądali od dziecka pieniędzy, a gdy ich nie dostali, zaczęli bić ofiarę. 14-latek z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Stracił również produkty tytoniowe, które zabrali mu młodociani bandyci. Jakby tego było mało 17-latkowie za pomocą komunikatora internetowego wysyłali 14-latkowi groźby pozbawienia życia, żeby wymusić na nim milczenie. Policja zatrzymała ich cztery dni po zdarzeniu.

Jeden ze sprawców to mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, a drugi województwa świętokrzyskiego. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, do czego się przyznali. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu zbliżania i kontaktu z 14-latkiem. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, lecz nieletnim po ukończeniu 15 roku życia za popełnienie tego przestępstwa grozi kara dwóch trzecich górnej granicy ustawowego zagrożenia (tj. 8 lat).

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Przerażające wideo! 40-latek znęcał się nad psem, wielokrotnie kopał zwierzę na smyczy