pijany kierowca

i

Autor: pixabay

Uciekł z miejsca zdarzenia!

18-latek po pijaku staranował ogrodzenie. Oprócz alkoholu lubił jeszcze jedną używkę

2022-09-14 15:52

Pijany 18-latek kierujący seatem staranował ogrodzenie posesji w Tarnowie i uciekł z miejsca zdarzenia! Skandaliczne zachowanie nie ujdzie mu płazem, ponieważ szybko został odnaleziony, a następnie zatrzymany przez policję. Przy nastolatku funkcjonariusze znaleźli substancję odurzającą. Młodemu kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Pijany 18-latek staranował ogrodzenie i uciekł. Miał przy sobie mefedron

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 września) ogrodzenie jednej z posesji, znajdującej się w pobliżu góry św. Marcina w Tarnowie zostało staranowane przez osobowego seata. Kierowca pozostawił na miejscu zdarzenia uszkodzony wóz i uciekł. Policjanci szybko go jednak odnaleźli i zatrzymali. Sprawcą okazał się 18-letni mieszkaniec Tarnowa, który wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu. Badanie dało wynik ponad 1 promila. Na tym nie koniec, ponieważ nastolatek był również miłośnikiem innej używki. Mundurowi znaleźli przy nim mefedron. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Tragiczna śmierć 6-letniego chłopca pod Limanową. Ważna decyzja prokuratury

Ciągnik wepchnął kombajn na tory. Przejazd był zamknięty

Jaka kara grozi 18-latkowi?

Zatrzymany w najbliższym czasie zmierzy się z zarzutami kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, posiadania narkotyków oraz zniszczenia prywatnego mienia. Już stracił prawo jazdy, a ponadto grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo musi się liczyć z kosztami naprawienia wyrządzonej szkody.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki