26-letni złodziej smartfona myślał, że będzie bezkarny. Zgarnęli go prosto z ulicy

i

Autor: Małopolska Policja Złodziejowi z Rumuni grozi kara do 10 lat więzienia.

Obywatel Rumunii zatrzymany

26-letni złodziej smartfona myślał, że będzie bezkarny. Zgarnęli go prosto z ulicy

2022-12-07 8:00

Zaledwie kilka dni nacieszył się ukradzionym smartfonem 26-letni obywatel Rumunii, który dokonał włamania w jednym z bocheńskich sklepów z elektroniką. Mężczyzna nie spodziewał się, że jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, a on sam zostanie rozpoznany przez policjantów, podczas spaceru po Bochni. Przy zatrzymanym cudzoziemcu mundurowi znaleźli skradziony telefon.

Kradzież smartfona w Bochni. Wyniósł telefon za 4 tysiące złotych

Do kradzieży w jednym ze sklepów z elektroniką w Bochni doszło w ostatni dzień listopada. Młody mężczyzna zdjął zabezpieczenie antykradzieżowe sprzętu, po czym zabrał telefon ze sobą i opuścił teren sklepu. Skradziony telefon był fabrycznie nowy, a jego wartość wynosiła prawie 4 tysiące złotych. Bezpośrednio po zdarzeniu wszelkie niezbędne czynności na miejscu wykonali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, a nad późniejszym rozwiązaniem sprawy i ustaleniem oraz zatrzymaniem sprawcy pracowali funkcjonariusze pionu kryminalnego. Zabezpieczyli oni między innymi nagrania z monitoringu, a te materiały okazały się kluczowe przy ustalaniu sprawcy włamania do sklepu.

26-latek został rozpoznany na ulicy. Znaleźli przy nim skradziony smartfon

Dzięki temu, że funkcjonariusze dysponowali wizerunkiem 26-latka, rozpoznali go, gdy spacerował on ul. Brzeską w Bochni. Podjęli wobec niego interwencję oraz wylegitymowali. Policjanci przeszukali mężczyznę i znaleźli przy nim utracony telefon. Początkowo 26-latek zaprzeczał, że sprzęt pochodzi z kradzieży, twierdząc, że nabył go podczas internetowej aukcji, jednak w trakcie czynności przyznał się do dokonania kradzieży. 26-letni obywatel Rumunii, nieposiadający w Polsce stałego adresu zamieszkania został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Mąż pożegnał swoją Anię. Łzy same cisną się do oczu