31-latek hodował konopie indyjskie we własnym domu. Wpadł w ręce policji

marihuana krzak
Autor: KMP Tarnów

W podtarnowskiej miejscowości policjanci znaleźli hodowlę konopi indyjskich służących później jako surowiec do produkcji marihuany. Zatrzymany został 31-letni mężczyzna odpowiedzialny za prowadzenie nielegalnej działalności. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka doniczek z roślinami będącymi w różnej fazie rozwoju.

Mężczyzna mieszkał w domu jednorodzinnym razem ze swoją matką. Hodowla znajdowała się w jednym z niezamieszkanych pokoi znajdujących się w górnej kondygnacji budynku. Wizyta funkcjonariuszy nie była przypadkowa, policjanci wiedzieli że w domu znajduje się hodowla konopi indyjskich. Oprócz roślin policja znalazła również gotowy do użycia susz.   

Prokuratura przedstawiła 31-latkowi zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz prowadzenia uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi indyjskich. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Mężczyzna nie trafił do aresztu, ale ma zakaz opuszczania kraju i został objęty dozorem policyjnym. Musiał również złożyć poręczenie majątkowe.