Arena "Jaskółka" będzie ZAMKNIĘTA? Nowe wytyczne GIS-u dotyczące KORONAWIRUSA!

2020-03-09 11:12

W Polsce rozprzestrzenia się epidemia koronawirusa. Według najnowszych danych już piętnaście osób jest zakażonych. Z tego powodu Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe zalecenia dotyczące odwołania imprez masowych w zamkniętych pomieszczeniach. Czy to oznacza, że nie odbędą się najbliższe wydarzenia w Arenie "Jaskółka"?

Według najnowszych danych w Polsce już piętnaście osób jest zakażonych koronawirusem. Dzisiaj (9 marca) dotarła wiadomość z Krakowa, że w tamtejszym szpitalu im. Żeromskiego może przebywać nawet dwóch zakażonych pacjentów. W związku z rozprzestrzenianiem się groźnej choroby Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe zalecenia dotyczące zapobiegania epidemii. GIS rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej tysiące osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. 

Wobec tego pod znakiem zapytania stoi przebieg wydarzeń zaplanowanych w tarnowskiej Arenie "Jaskółka". 29 marca ma się tam odbyć jubileuszowy koncert Krzysztofa Cugowskiego, natomiast w dniach 3-5 kwietnia zaplanowano Krajowe Mistrzostwa Cheerleaderek. W hali swoje mecze rozgrywają również piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów. Termin ich najbliższego domowego spotkania, przeciwko MMTS-owi Kwidzyn to 21 marca.

Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzję w sprawie odwołania wydarzenia podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo związanej z epidemią koronawirusa na świecie i w Polsce.

Kurs samoobrony na dzień kobiet w Tarnowie