Barcice. Poucinali zwierzętom głowy i pozostaną bezkarni? Prokuratura umorzyła śledztwo

2020-09-15 10:51 Adrian Teliszewski

Prokuraturze nie udało się ustalić sprawców podrzucenia zwierzęcych szczątków, do którego doszło w maju w Barcicach. Śledczy po kilkumiesięcznym śledztwie postanowili je umorzyć. Prawdopodobnie osoby, które dopuściły się tego skandalicznego czynu nie pochodzą z Sądecczyzny, lecz przywiozły padlinę z innej części Polski.

W maju tego roku, na polnej drodze przy lesie w Barcicach (gm. Stary Sącz) znaleziono prawie dwie tony odciętych głów, skór i wnętrzności zwierząt. Prokuratura w Nowym Sączu wszczęła w tej sprawie śledztwo, które jednak po kilku miesiącach zostało umorzone bez ustalenia sprawców. Jak podaje portale starosadeckie.info, śledczy nie mają wątpliwości, że padlina jest pozostałością po nielegalnym uboju zwierząt. Osoby, które podrzuciły szczątki prawdopodobnie pochodzą spoza Sądecczyzny, ponieważ kontrole przeprowadzone w okolicznych ubojniach nie wykazały żadnych nieprawidłowości. 

- Były prowadzone czynności w postaci przesłuchiwania świadków, analizy ewentualnych monitoringów. Policja zwróciła się do innych jednostek na terenie kraju, które prowadziły tego typu postępowanie. Jednak te przeprowadzone czynności nie doprowadziły do ustalenia sprawców tego czynu. Najprawdopodobniej byli to sprawcy spoza terenu Nowego Sącza czy okolic Nowego Sącza, ponieważ tutaj były również kontrolowane okoliczne ubojnie – powiedział portalowi starosadeckie.info Jarosław Łukacz z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Rozbił BMW na słupie reklamowym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.