Biała Niżna. Nie żyje 56-letni mężczyzna potrącony przez samochód. Zginął tuż przed przejściem dla pieszych

2021-03-23 11:36
Parawan policyjny, zdjęcie poglądowe
Autor: Robert Zalewski/Super Express zdjęcie ilustracyjne

Mieszkaniec gminy Grybów zginął w wyniku obrażeń poniesionych podczas potrącenia przez samochód osobowy. 56-latek przechodził przez jezdnię kilkanaście metrów od wyznaczonego przejścia dla pieszych. Okoliczności tego śmiertelnego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Mundurowi apelują do osób poruszających się pieszo o noszenie odblasków, zwłaszcza w terenie niezabudowanym.

Biała Niżna. 56-latek zginął pod kołami samochodu

W Białej Niżnej doszło w piątek (19 marca) do śmiertelnego wypadku drogowego. Pod kołami pojazdu zginął 56-letni mieszkaniec gminy Grybów, który przez jezdnię przechodził kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych. Mężczyzny nie zauważył 30-letni kierowca z powiatu gorlickiego, który nie zdążył zahamować przed pieszym. W wyniku zderzenia potrącony 56-latek zmarł. Na miejscu pracowali policjanci, którzy po nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Szczyrzyc. Nie żyje ojciec Niward Chrobak. Żałoba w opactwie cystersów

Mundurowi apelują do pieszych o noszenie odblasków, zwłaszcza w terenie niezabudowanym. Po zmroku, kierowca jadący z włączonymi światłami mijania może dostrzec pieszego z odległości około 25-30 metrów od maski samochodu. Jeśli jednak jedzie z prędkością przekraczającą 80-90 km/h, to najczęściej nie ma żadnych szans na uniknięcie potrącenia, ponieważ sam porusza się z szybkością około 25 metrów na sekundę. Gdy natomiast pieszy jest wyposażony w jakikolwiek element odblaskowy, który odbije światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli około pięć razy szybciej! Wtedy kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie.

ZOBACZ: QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Arkadiusz zginął rozpoczynając sezon motocyklowy