Nowi księża z diecezji tarnowskiej mają pierwsze parafie. Sprawdź, gdzie ich wysłał biskup Andrzej Jeż

i

Autor: ks. Marian Kostrzewa/diecezja tarnowska Biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Biskup tarnowski przyjął uchodźców pod swój dach. To matki z dziećmi

2022-03-07 14:46

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przyjął pod swój dach dwie rodziny, które uciekły przed wojną na Ukrainie. Schronienie w budynku przy ulicy Mościckiego w Tarnowie, stanowiącym mieszkanie hierarchy znalazło w sumie siedem osób. W tym gronie znajdują się matki z dziećmi. Jedna z rodzin pochodzi z Iwano-Frankiwska, natomiast druga z Żytomierza.

Biskup tarnowski przyjął uchodźców pod swój dach. To matki z dziećmi

Biskup tarnowski Andrzej Jeż po wybuchu rosyjskiej agresji na Ukrainę zadeklarował, że w razie potrzeby przyjmie uchodźców pod swoim dachem i o wykonanie takiego samego gestu zaapelował do wiernych. Deklaracja hierarchy właśnie się urzeczywistniła. Tarnowska kuria poinformowała, że w trakcie weekendu biskup tarnowski przyjął siedmioro uchodźców z Ukrainy. 

W piątek (4 marca) w stanowiącym mieszkanie biskupa tarnowskiego budynku przy ulicy Mościckiego zamieszkała czteroosobowa rodzina pochodząca z Iwano-Frankiwska. Dzień później schronienie tam znalazła trzyosobowa rodzina z Żytomierza. W gronie uchodźców przyjętych przez duchownego znalazły się matki z dziećmi. Staramy się im zapewnić wszystko czego potrzebują. Są goszczeni przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża – powiedział rzecznik tarnowskiej kurii diecezjalnej ks. Ryszard Nowak.

PRZECZYTAJ: Bezradna Ukrainka stała na poboczu i płakała. Pomogli jej policjanci z Tarnowa

Diecezja tarnowska od początku wojny na Ukrainie prowadzi akcje pomocowe przeznaczone dla uchodźców. W domu Wyższego Seminarium Duchownego w Błoniu pod Tarnowem schronienie znalazło już ponad 20 osób uciekających przed rosyjską agresją. Prowadzone są liczne zbiórki żywności, odzieży i innych najpotrzebniejszych rzeczy, które trafiają następnie do Ukraińców, którzy pozostali w swoim kraju. Po niedzielnych mszach świętych przeprowadzona została również zbiórka pieniędzy do puszek. Szczegółowe informacje o pomocy Kościoła tarnowskiego dla Ukraińców można znaleźć TUTAJ.

ZOBACZ: W Tarnowie zapalił się drewniany dom. Nie żyje 73-letni mężczyzna

Sonda
W jaki sposób pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Czy warto pomagać? (Ukraina)