MP-40 odkryty w Biadolinach Radłowskich

Broń maszynowa znaleziona w opuszczonym domu. Niemcy używali jej w czasie wojny

2022-10-12 7:58

W opuszczonym domu w Biadolinach Radłowskich pod Tarnowem został znaleziony pistolet maszynowy MP-40. To niemiecka konstrukcja, używana między innymi w czasie II wojny światowej. Na broń natknął się mieszkaniec Biadolin, który porządkował niezamieszkany od kilkudziesięciu lat obiekt. Pistolet był wyposażony w magazynek, jednak nie był załadowany.

Niemiecki pistolet maszynowy MP-40 znaleziony w Biadolinach Radłowskich

Niezamieszkany od kilkudziesięciu lat dom w Biadolinach Radłowskich pod Tarnowem skrywał militarną ciekawostkę w postaci niemieckiego pistoletu maszynowego MP-40. Tej broni Niemcy używali między innymi w czasie II wojny światowej. Pistolet został odnaleziony przez mężczyznę, który porządkował opuszczony po śmierci właściciela dom. Do zgonu właściciela doszło w latach 60. ubiegłego wieku i od tamtego czasu obiekt stał pusty. Pistolet maszynowy znajdował się w jednym z pomieszczeń i był przykryty mapami różnego rodzaju. Broń była wyposażona w opróżniony magazynek. W pobliżu nie znaleziono amunicji pasującej do pistoletu. 44-latek planujący przeprowadzenie gruntownego remontu domu powiadomił o zdarzeniu policję. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z komisariatu w Wojniczu i potwierdzili autentyczność znaleziska. Odnaleziony MP-40 jest świetnie zachowany, co można zobaczyć na zdjęciach znajdujących się poniżej.

Co się stanie z odnalezioną bronią?

Pistolet został zabezpieczony do postępowania, które pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie prowadzą obecnie mundurowi z Wojnicza. Po zakończeniu postępowania, zgodnie z dyspozycją prokuratora zostanie on przekazany do zbiorów muzealnych lub zniszczony.

Sonda
Czy w Polsce powinien być powszechny dostęp do broni?
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby