Czeka nas pogodowy ARMAGEDON! Paskudna aura w święta

i

Autor: Free-Photos/cc0/pixabay W Tarnowie synoptycy prognozują gwałtowną zmianę pogody podczas świąt.

Czeka nas pogodowy ARMAGEDON! Paskudna aura w święta [PROGNOZA POGODY]

2020-12-23 13:08

Pogoda nie rozpieści tarnowian podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków czeka nas wyjątkowo brzydka i deszczowa Wigilia oraz gwałtowna zmiana pogody, która nastąpi w kolejnych, świątecznych dniach. W przeciągu kilkudziesięciu godzin temperatura powietrza spadnie o kilkanaście stopni Celsjusza. Na "białe święta" nie ma co liczyć.

Jaka będzie pogoda w Tarnowie podczas świąt?

W tym roku w Tarnowie nie będzie "białych świąt". Synoptycy portalu Accu Weather prognozują wyjątkowo brzydką i deszczową Wigilię. 24 grudnia wartość opadów ma wynieść około 7 mm, przy niemal całkowitym zachmurzeniu. Będzie za to ciepło, jak na tę porę roku. W Tarnowie termometry wskażą osiem stopni Celsjusza w dzień i dwa stopnie Celsjusza na plusie w nocy. W kolejnych świątecznych dniach spodziewajmy się jednak gwałtownego ochłodzenia.

ZOBACZ: 19 stopni na plusie w grudniu! To rekord pięćdziesięciolecia

W Boże Narodzenie temperatura powietrza spadnie w dzień do plus trzech stopni Celsjusza, ale w nocy z 25 na 26 trzeba się liczyć z przymrozkami sięgającymi minus trzech stopni Celsjusza. W dalszym ciągu będzie padał deszcz, lub deszcz ze śniegiem, ale już nie tak intensywnie jak w Wigilię. Opady mają ustać w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Wówczas zza chmur zacznie się też przebijać słońce. Będzie jednak coraz zimniej. Maksymalna temperatura 26 grudnia ma wynieść tylko plus jeden stopień Celsjusza. Wychodząc tego dnia z domu po zmroku należy pamiętać o ciepłej odzieży. W nocy termometry wskażą nawet minus sześć stopni Celsjusza.

Przeczytaj też: Tarnów. Zmiany w komunikacji miejskiej na święta [ROZKŁAD JAZDY]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

"Najlepsza choinka na święta". Leśnicy podpowiadają jak wybrać świąteczne drzewko