Czwarta fala koronawirusa. W szpitalu tylko niezaszczepieni

i

Autor: MAREK KUDELSKI /SUPER EXPRESS W szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej przyrasta liczba pacjentów hospitalizowanych przez koronawirusa.

Czwarta fala koronawirusa. W szpitalu tylko niezaszczepieni

2021-09-20 12:34

W szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej rośnie liczba pacjentów wymagających hospitalizacji ze względu na zakażenie koronawirusem. Jak podaje Radio RDN w placówce przebywa 19 osób chorych na COVID-19. Wszystkie łączy to, że nie były zaszczepione na koronawirusa.

Czwarta fala pandemii koronawirusa dotarła do regionu? W rozmowie z Radiem RDN dyrektor szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej przyznaje, że placówka notuje zwiększoną liczbę osób hospitalizowanych w związku z zakażeniem SARS-CoV-2. Obecnie w placówce przebywa 19 takich osób. Łączy je fakt, że nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi. - Wszystkie osoby zakażone są osobami niezaszczepionymi. To jest dość istotna informacja mówiąca o tym, że szczepienia działają i należy się szczepić. Na dzień dzisiejszy mamy 62 łóżka dla osób chorych, 6 łóżek dla osób podejrzanych. Wzrosty są widoczne w zasadzie codziennie w zasadzie po 3-4 osoby - powiedział Radiu RDN Łukasz Węgrzyn, dyrektor szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

PRZECZYTAJ: Ryszard Ścigała wróci za kraty? Wyrok w sprawie byłego prezydenta Tarnowa

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej pełni rolę placówki covidowej dla subregionu tarnowskiego. Dla pacjentów zakażonych koronawirusem może on przeznaczyć maksymalnie 170 łóżek. Jeśli liczba pacjentów będzie się niebezpiecznie zwiększać, do przyjmowania chorych na COVID-19 wrócą inne placówki medyczne w regionie. 

ZOBACZ: Straszny pożar w Łomnicy-Zdroju. Zginęły zwierzęta [ZDJĘCIA]

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Czołowe zderzenie osobówki i tira. Mężczyzna i troje dzieci nie żyją