Ryszard Ścigała wróci za kraty? Wyrok w sprawie byłego prezydenta Tarnowa

2021-09-20 10:25
Ryszard Ścigała
Autor: Robert Bodaszewski/FB

Ciąg dalszy problemów z prawem Ryszarda Ścigały. Jak informuje Radio Kraków, były prezydent Tarnowa został skazany przez brzeski sąd na karę bezwzględnego pozbawienia wolności za przekroczenie uprawnień w sprawie budowy ul. Kryształowej. Wyrok jest nieprawomocny, a obrońca Ryszarda Ścigały zapowiedział złożenie odwołania.

W lipcu zeszłego roku Ryszard Ścigała (wyraził zgodę na publikację swojego wizerunku i personaliów) został przedterminowo zwolniony z zakładu karnego, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za przyjęcie łapówki. Były prezydent Tarnowa może jednak wrócić za kratki, ponieważ w piątek (17 września) usłyszał kolejny wyrok skazujący. Jak informuje Radio Kraków, Sąd Rejonowy w Brzesku uznał Ryszarda Ścigałę winnym przekroczenia uprawnień w sprawie budowy ulicy Kryształowej i wymierzył mu karę 1,5 roku pozbawienia wolności. Były prezydent miasta konsekwentnie nie przyznawał się do winy, twierdząc że nie wywierał na urzędników bezpośredniego wpływu, a jedynie prosił ich o przychylne potraktowanie inwestora.  

PRZECZYTAJ: Straszny pożar w Łomnicy-Zdroju. Zginęły zwierzęta [ZDJĘCIA]

Co ciekawe, sąd potraktował oskarżonego bardziej surowo, niż domagał się tego prokurator, który wnioskował o wymierzenie kary pozbawienia w zawieszeniu. Dodatkowo sąd zastosował wobec Ryszarda Ścigały środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji i świadczenia odszkodowawczego na rzecz pokrzywdzonego. Wyrok jest nieprawomocny, a obrońca byłego prezydenta Tarnowa już zapowiedział złożenie odwołania. 

ZOBACZ: Mateusz zabity w Zakopanem. Są zarzuty dla trzech uczestników pobicia na Krupówkach

Sonda
Czy wierzysz w winę Ryszarda Ścigały?
Ostatnie pożegnanie zamordowanej Pauliny