Donald Tusk

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Wybory 2023

Donald Tusk przyjedzie do Tarnowa. Koalicja Obywatelska przedstawi program w hali Jaskółka

2023-09-04 12:46

W Tarnowie w sobotę, 9 września odbędzie się ogólnopolska konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej. Politycy tej formacji poinformowali, że w trakcie wydarzenia przedstawią 100 propozycji, które chcą zrealizować w trakcie pierwszych 100 dni rządzenia. Organizację konwencji w sierpniu zapowiadał Donald Tusk. Na miejsce spotkania wybrano halę Jaskółka.

Konwencja programowa KO w Tarnowie. Do hali Jaskółka przyjedzie Donald Tusk

Tarnów został wybrany przez polityków Koalicji Obywatelskiej na miejsce, w którym odbędzie się ogólnopolska konwencja programowa tego ugrupowania. Wydarzenie rozpocznie się w południe 9 września (sobota) w hali JaskółkaW jego trakcie zostanie zaprezentowanych 100 konkretnych propozycji, które członkowie KO mają zrealizować podczas pierwszych 100 dni rządzenia, o ile formacji Donalda Tuska uda się wygrać wybory.

Wybory 2023. Ilu posłów wybierają mieszkańcy okręgu tarnowskiego?

Wybory parlamentarne 2023 odbędą się 15 października. W ich trakcie mieszkańcy okręgu tarnowskiego (okręg nr 15) wybiorą 9 posłów. Poprzednie wybory w tym okręgu zakończyły się lawinowym zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaci startujący z tego komitetu wyborczego zdobyli 7 mandatów, które objęli: Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Urszula Rusecka, Wiesław Krajewski, Stanisław Bukowiec, Norbert Kaczmarczyk i Piotr Sak. Dodatkowo PiS zgarnął mandat senatorski, który przypadł Kazimierzowi Wiatrowi. Pozostałymi parlamentarzystami z okręgu tarnowskiego są: Urszula Augustyn (Koalicja Obywatelska) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe).

M. KOBOSKO: OPOZYCJA POTRZEBUJE PAKTU O NIEAGRESJI
Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach 2023?