Dramat pod Gorlicami. Siedmioletni chłopczyk potrącony przez samochód walczy o życie

Dramat pod Gorlicami. Siedmioletni chłopczyk potrącony przez samochód walczy o życie
Autor: Andrzej Lange/Super Express zdjęcie ilustracyjne

Potrącony przez samochód w miejscowości Śnietnica (gm. Uście Gorlickie) siedmioletni chłopiec walczy w szpitalu o życie. Do zdarzenia doszło wczoraj (18 kwietnia) w godzinach popołudniowych. Dziecko w stanie ciężkim zostało przetransportowane śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Wiadomo, że w momencie zdarzenia 19-letni kierowca osobówki był trzeźwy.

Śnietnica. Siedmiolatek potrącony przez samochód. Walczy o życie w szpitalu

W niedzielę, 18 kwietnia po godz. 15.00 w Śnietnicy (gm. Uście Gorlickie) siedmioletni chłopiec został potrącony przez samochód osobowy marki volkswagen passat. Za kierownicą pojazdu siedział 19-letni mężczyzna. Niestety dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń i w ciężkim stanie zostało przetransportowane śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Na razie wiadomo, że w momencie zdarzenia kierujący volkswagenem mężczyzna był trzeźwy.

PRZECZYTAJ: Gromnik. 23-letni motocyklista UDERZYŁ w bariery energochłonne. Wylądował kilkadziesiąt metrów od maszyny [ZDJĘCIA]

Jak informuje portal Sadeczanin.info, ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wbiegł na jezdnię pod nadjeżdżający samochód bez upewnienia się, czy bezpieczne przejście na drugą stronę drogi jest w tym momencie możliwe. Tę wersję będą weryfikować policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy prowadzą postępowanie w sprawie wypadku. Sprawdzą oni również, czy młody kierowca volkswagena poruszał się z przepisową prędkością.

ZOBACZ: Południe Małopolski ZAGROŻONE powodziami. IMGW OSTRZEGA przed skutkami roztopów [ŻÓŁTY ALERT]

Zastrzelony przez policję