DRAMAT! Policja nie wie, gdzie są ludzie objęci kwarantanną! NIE UWIERZYSZ jak ich szukają!

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne Kwarantanna w Polsce: Nowe zasady

DRAMAT! Policja nie wie, gdzie są ludzie objęci kwarantanną! NIE UWIERZYSZ jak ich szukają!

2020-03-23 12:22

W gminie Chełmiec na Sądecczyźnie epidemia koronawirusa spowodowała nieoczekiwane problemy. Policja ma trudności ze znalezieniem osób, które powinny być objęte kwarantanną, ponieważ... nieaktualny jest system informacji przestrzennej. W poszukiwaniach pomagają lokalni sołtysi.

Portal sadeczanin.info donosi o niespodziewanych kłopotach wynikłych podczas epidemii koronawirusa. Policjanci, którzy szukają osób objętych kwarantannych nie mogą ich znaleźć przez... nieaktualny system informacji przestrzennej i muszą prosić o pomoc sołtysów. 

– System informacji przestrzennej w gminie Chełmiec nie był chyba aktualizowany od wielu lat, nie ma w nim uzupełnionej informacji o numeracji domów. Byli u mnie policjanci, żeby zapytać jak dotrzeć pod dany adres. Mieli zgłoszenie o tym, że ktoś na granicy złożył deklarację o poddaniu się prewencyjnie kwarantannie a za nic nie mogli znaleźć domu, którego numer został podany w dokumentach. Oczywiście pokazałem im dokładnie na mapie którędy trzeba tam dojechać i cały czas jestem gotowy pomagać, ale przecież ci policjanci mają kontrolować, czy ktoś wywiązuje się z zasad kwarantanny a nie jeździć po wsi i szukać wskazanego adresu – powiedział portalowi sadeczanin.info Krzysztof Kornaszewski, sołtys Krasnego Potockiego.

Obowiązkowa kwarantanna dotyczy wszystkich osób, które wróciły z zagranicy. Mogą one ją odbywać we własnym domu, jednak funkcjonariusze sprawdzają, czy warunki izolacji są przestrzegane. Niedawno rząd podniósł kary za łamanie zaleceń epidemiologicznych do kwoty 30 tysięcy złotych.

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące koronawirusa! Rewelacyjny pokaz mycia rąk. Widać czarno na białym, gdzie dociera mydło.