Dziecko zakażone koronawirusem na oddziale pediatrycznym w Krynicy? Są wyniki badań!

2020-03-24 10:07 AT
Kolejni zarażeni w woj. kujawsko-pomorskim
Autor: Pixabay/zdjęcie poglądowe Kolejni zarażeni w woj. kujawsko-pomorskim

Znane są już wyniki badań dziecka, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem. Z tego powodu kwarantanną został objęty oddział pediatryczny szpitala im. Dietla w Krynicy-Zdroju. Na szczęście alarm okazał się fałszywy i placówka może działać już bez zakłóceń.

Według informacji portalu sadeczanin.info, badania próbek pobranych od dziecka dały wynik negatywny. Oznacza to, że podejrzenie zakażenia koronawirusem na szczęście było fałszywym alarmem. W związku z tym na oddziale pediatrycznym szpitala im. Dietla w Krynicy-Zdroju dobiegła końca kwarantanna. Placówka pracuje już w normalnym trybie, podobnie jak personel medyczny, który mógł się potencjalnie zarazić od małego pacjenta.  

– Właśnie otrzymaliśmy informację, że dziecko, u którego był przeprowadzony test na obecność COVID 19 nie jest zakażone koronawirusem. Wynik testu jest ujemny, a zatem kwarantanna została zawieszona. Wszystkie procedury jakie obowiązują w przypadku kwarantanny zadziałały prawidłowo. Oddział pediatrii i noworodkowy funkcjonują normalnie. Przyjmujemy pacjentki do porodu – powiedział Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala.

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące koronawirusa! Czy cesarskie cięcie jest bezpieczne w dobie koronawirusa?

Jak dzieci spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.