GIGANTYCZNA INWESTYCJA w Brzesku. Powstanie nowa fabryka. Na stole 50 milionów dolarów

GIGANTYCZNA INWESTYCJA w Brzesku. Powstanie nowa fabryka. Na stole 50 milionów dolarów
Autor: x3/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Grupa CanPack zainwestuje kolejne środki w Brzesku! Tym razem chodzi aż o 50 milionów dolarów, za które powstanie nowa fabryka z najnowocześniejszą na świecie linią produkcyjną wieczek do opakowań. O inwestycji poinformował burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, który w tej sprawie spotkał się z Peterem Kubenką, przedstawicielem CanPacku. To kolejna hala produkcyjna budowana na terenie gminy Brzesko przez spółkę zajmującą się wytwarzaniem opakowań.

CanPack znowu inwestuje w Brzesku

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha poinformował o kolejnej inwestycji firmy CanPack na terenie gminy. Tym razem przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem opakowań chce wybudować halę z najnowocześniejszą na świecie linią służącą do produkcji wieczek. Koszt przedsięwzięcia to aż 50 milionów dolarów. W tej sprawie w brzeskim magistracie doszło do spotkania Tomasza Latochy z Peterem Kubenką, general managerem CanPack Alu Division Poland oraz Robertem Budzyniem, dyrektorem ds. operacyjnych Fabryki Puszek Napojowych i przedstawicielami tej firmy: Agnieszką Pudełek, a także Wojciechem Przybyło. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na końcówkę przyszłego roku, a powstanie nowej fabryki pozwoli na zatrudnienie kilkudziesięciu osób.

PRZECZYTAJ: Tragiczna śmierć młodego zawodnika MMA z Bochni. WZRUSZAJĄCY gest przyjaciół

Na początku tego roku grupa CanPack zakończyła trwającą rok budowę hali z linią produkcyjną wieczek „L2019”, której koszt wyniósł 16 milionów dolarów. Na terenie gminy Brzesko oddano również do użytkowania "Brzeskie Centrum Logistyki" z halą wartą 40 milionów złotych. Ta inwestycja została zapowiedziana w zeszłym roku, stoi za nią przedsiębiorstwo należące do byłego kierowcy rajdowego Sobiesława Zasady.

ZOBACZ: Dwa GROŹNE WYPADKI w powiecie tarnowskim. Rozbita szyba autobusu raniła pasażera [ZDJĘCIA]

Tajemnicza śmierć w Szaflarach