Gromnik. Brudne i głodne szczeniaczki znalezione w kartonie obok cmentarza. Uratowali je policjanci

Gromnik. Brudne i głodne szczeniaczki znalezione w kartonie obok cmentarza. Uratowali je policjanci
Autor: KMP Tarnów Dzięki zaangażowaniu policjantów szczeniaki znalazły już nowe domy.

Siedem szczeniaczków zostało znalezionych w kartonowym pudełku obok cmentarza w Gromniku. Zwierzaki były bardzo zaniedbanie. Właściciel pozostawił je pastwę losu, nie zważając na panujące niskie temperatury i nie zapewniając im pożywienia. W akcję pomocy dla piesków zaangażowali się policjanci z Ciężkowic, którzy najpierw uratowali szczeniaki przed wychłodzeniem, nakarmili je, a później znaleźli dla nich nowe domy.

Gromnik. Brudne i głodne szczeniaczki znalezione w kartonie obok cmentarza

W miniony weekend obok cmentarza w Gromniku kobieta odnalazła kartonowe pudło z siedmioma szczeniakami. Zwierzaki znajdowały się w fatalnym stanie, były zmarznięte, głodne, brudne, a na domiar złego miały pchły i kleszcze. Właściciel pozostawił je na pastwę losu, nie zapewniając im ochrony przed chłodem i pożywienia. Kobieta, która znalazła pieski poinformowała o sprawie policję. Na miejscu zjawili się mundurowi z komisariatu w Ciężkowicach. Policjanci zapewnili zwierzakom pożywienie oraz schronienie, a także zawiadomili o znalezisku pracowników gminy. Sami również zaangażowali się w akcję znalezienia nowych domów dla szczeniaków. Dzięki ich pomocy cała siódemka ma już nowe domy! Jednego z piesków adoptował dzielnicowy Waldemar Kopek z Ciężkowic. Nowego członka rodziny nazwał imieniem Lucky, czyli Szczęściarz. W dalszym ciągu trwa poszukiwanie byłego właściciela porzuconych zwierzaków. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Ciężkowic. Osoby, które znają okoliczności porzucenia psów mogą kontaktować się ze śledczymi pod numerem telefonu: 47 831 23 60.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. Do kiedy maseczki w Tarnowie i okolicach są obowiązkowe? Jasna zapowiedź ministra Niedzielskiego

ZOBACZ: Tarnów. Ruszył punkt szczepień w hali przy ul. Gumniskiej. Wiadomo, którą szczepionkę otrzymali pacjenci

Okradł Skarb Państwa na kilka milionów! Odzyskali 50 tys. zł