Grupa Azoty ma nowego prezesa! To polityk z drugiego końca Polski i były szczypiornista

2020-11-14 11:10

Rada nadzorcza Grupy Azoty uzupełniła wakat na stanowisku prezesa zarządu tego przedsiębiorstwa, który powstał po odwołaniu Wojciecha Wardackiego. Nowym szefem spółki został Tomasz Hinc, który w latach 2016-18 zasiadał już w zarządzie "Azotów" jako wiceprezes, a ostatnio pełnił funkcję wojewody zachodniopomorskiego. Z tego wyboru mogą się cieszyć tarnowscy szczypiorniści, ponieważ Tomasz Hinc od lat jest związany z tą dyscyplina sportu.

Pod koniec października posadę prezesa Grupy Azoty stracił Wojciech Wardacki. Rada nadzorcza spółki powołała w jego miejsce Tomasza Hinca, który w latach 2016-18 zasiadł już w zarządzie "Azotów" jako wiceprezes odpowiedzialny między innymi za logistykę, przetargi, gospodarkę magazynową i zakupy. Ostatnio Tomasz Hinc pełnił funkcję wojewody zachodniopomorskiego. 

Tomasz Hinc urodził się w 1974 roku w Szczecinie. Ukończył studia z zakresu socjologii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Należy do Prawa i Sprawiedliwości, przez trzy kadencje był przedstawicielem tej partii w radzie miasta Szczecina. Przez kilkanaście lat grał w piłkę ręczną jako zawodnik szczecińskich klubów, a następnie został sędzią tej dyscypliny sportu.

Przez seniorów nie mógł kupić batonika