Grybów. PIJANY JAK BELA rowerzysta zatrzymany przez policję. Dawka alkoholu bliska śmiertelnej!

2020-06-03 10:32 AT
Rowerzysta
Autor: Free-Photos/cc0/pixabay Mężczyzna miał w organizmie cztery promile alkoholu. To już dawka zagrażająca życiu człowieka

Przy takiej dawce alkoholu w organizmie trudno nawet ustać na nogach, tymczasem na terenie gminy Grybów zatrzymany został rowerzysta, który "wydmuchał" cztery promile. Według badań naukowych, to już ilość bezpośrednio zagrażająca życiu człowieka. Teraz mężczyźnie grozi kara grzywny i nawet 30-dniowy areszt.

W poniedziałek, 1 czerwca około godz. 17.00 policja otrzymała zgłoszenie, że w jednej z miejscowości gminy Grybów na rowerze porusza się mężczyzna, który prawdopodobnie jest pijany. Przypuszczenia świadków sprawdziły się w 100 proc. Gdy funkcjonariusze zatrzymali dziwnie zachowującego się rowerzystę i poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, sami nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy urządzenie wyświetliło wynik. Okazało się, że mężczyzna "wydmuchał" cztery promile.

Przy takiej dawce ciężko nawet ustać na nogach, a co dopiero jeździć rowerem. Według badań naukowych cztery promile w organizmie, to już ilość alkoholu bezpośrednio zagrażająca życiu ludzi.

Złapany mężczyzna tłumaczył się, że pił tylko piwo, ale nie zwolni go to z odpowiedzialności. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych, kara aresztu od 5 do 30 dni oraz zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat.

Po zatrzymaniu, amator wyskokowych trunków został przekazany pod opiekę wskazanej przez siebie osoby.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Zobacz jakie rowerowe trasy poleca Maja Włoszczowska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.