Idzie halny, a z nim gwałtowne ocieplenie. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem

i

Autor: Free-Photos/cc0/pixabay Silne podmuchy halnego w Małopolsce są zwiastunem gwałtownego ocieplenia.

Idzie halny, a z nim gwałtowne ocieplenie. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem

2021-01-21 13:20

Kilkunastostopniowe mrozy w Małopolsce to już przeszłość. Synoptycy prognozują gwałtowną zmianę pogody i temperatury powietrza sięgające w Tarnowie niemal dziesięciu stopni Celsjusza. Ociepleniu mają towarzyszyć silne podmuchy wiatru, zwłaszcza na południu województwa. W związku z tym IMGW wydało żółty alert pogodowy dla Nowego Sącza oraz powiatów: gorlickiego i nowosądeckiego.

Halny przyniesie gwałtowne ocieplenie

W najbliższych dniach siarczyste mrozy ustąpią miejsca wczesnowiosennej aurze. Według synoptyków portalu Accu Weather temperatury powietrza w Tarnowie sięgną w weekend nawet ośmiu stopni Celsjusza, czyli będą wyższe o kilkanaście stopni, niż podczas ostatniego ataku zimy. Opady śniegu zostaną zastąpione opadami deszczu, a ich kulminacja jest spodziewana w sobotę, 23 stycznia. Ocieplenie nie potrwa jednak długo i w ostatnim tygodniu stycznia możemy się spodziewać powrotu zimy, choć już nie tak dotkliwej, jak w połowie miesiąca.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Nastolatek do nauki miał tylko telefon. Dzięki dzielnicowemu dostał własny komputer

Ociepleniu będą towarzyszyć silne podmuchy wiatru halnego. W związku z tym IMGW wydało żółty alert pogodowy dla Nowego Sącza oraz powiatów: nowosądeckiego i gorlickiego. Alert obowiązuje do piątku, 22 stycznia godz. 18.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych oszacowano na 80 proc.

ZOBACZ: Dziś rocznica urodzin Wincentego Witosa. Kim był premier z Wierzchosławic?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją