Tarnów. Nastolatek do nauki miał tylko telefon. Dzięki dzielnicowemu dostał własny komputer

Tarnów. Nastolatek do nauki miał tylko telefon. Dzięki dzielnicowemu dostał własny komputer
Autor: KMP Tarnów Aspirant sztabowy Tomasz Tchoń pomógł nastolatkowi rozwiązać problemy związane ze zdalnym nauczaniem.

Aspirant sztabowy Tomasz Tchoń, dzielnicowy z Mościc pomógł 13-latkowi w rozwiązaniu problemów związanych z nauczaniem zdalnym. Chłopiec miał do dyspozycji wyłącznie telefon komórkowy, przy pomocy którego brał udział w zajęciach odbywających się na odległość. O kłopotliwej sytuacji została poinformowana szkoła. Dzięki wsparciu placówki udało się zaopatrzyć 13-latka w przenośny komputer.

Dzielnicowy pomógł 13-latkowi

Aspirant sztabowy Tomasz Tchoń, dzielnicowy pełniący służbę w Mościcach spisał się na medal. Podczas wizyty w jednym z domów zauważył, że 13-latek uczestniczy w zdalnych lekcjach mając do dyspozycji wyłącznie telefon komórkowy. Niestety rodzina nie mogła sobie pozwolić na zakup laptopa, pozwalającego uczyć się w bardziej komfortowych warunkach. O kłopotliwej sytuacji mundurowy poinformował szkołę, do której uczęszcza nastolatek. Okazało się, że placówka nie wiedziała o problemach ucznia z dostępem do sprzętu komputerowego.

PRZECZYTAJ: Dębno. Pił wódkę za kierownicą. Miał zaskakujące tłumaczenie

Po tej interwencji sprawa znalazła szczęśliwy finał. Dzięki wsparciu szkoły udało się zaopatrzyć nastolatka w przenośny komputer. Nie będzie on dłużej zmuszony do wpatrywania się przez kilka godzin dziennie w mały ekran telefonu. Dzięki nowemu sprzętowi może też uczestniczyć w zajęciach bez obaw, że umkną mu treści przekazywane przez nauczycieli.

ZOBACZ: Policja na stoku w Koninkach. Właściciel stacji narciarskiej może zapłacić wysoką grzywnę

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Magister uratował chorą kobietę