Alkomat

i

Autor: policja.pl

Obywatelskie zatrzymanie pod Tarnowem

Jazda slalomem zakończyła się gwałtownym hamowaniem. Przerwał szaleńczy rajd pijanej kobiety

2022-09-07 9:17

Niebezpieczny styl jazdy kobiety kierującej osobową toyotą wzbudził podejrzenia innego kierowcy, który w Woli Rzędzińskiej postanowił zajechać jej drogę i sprawdzić, dlaczego porusza się ona slalomem. Przyczyną było nadużycie alkoholu, co potwierdziło badanie alkomatem wykonane przez wezwanych na miejsce policjantów. 47-latka miał w organizmie prawie 2 promile.

Obywatelskie zatrzymanie pod Tarnowem. Kobieta jechała slalomem

Mieszkaniec Tarnowa dokonał obywatelskiego zatrzymania kobiety, która jadąc slalomem stwarzała zagrożenie dla innych użytkowników szosy. Do zdarzenia doszło w Woli Rzędzińskiej (powiat tarnowski), gdzie tarnowianin zajechał drogę kierującej toyotą, by sprawdzić, jaki jest powód jej ekscentrycznego zachowania. Wcześniej przez kilkaset metrów obserwował szaleńczy rajd mieszkanki województwa podkarpackiego. Na miejsce został również wezwany policyjny patrol. Funkcjonariusze szybko wyjaśnili przyczynę niedyspozycji 47-latki. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Nie zmieścili się na fotelach, więc jechali w bagażniku. Tyle osób podróżowało volkswagenem!

Adrian S. wspólnie z żoną zabili jej aktualnego partnera. Do zbrodni doszło przy ul. Chełmońskiego

Jaka kara grozi za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości?

Policjanci tarnowskiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce przebadali mieszkankę Podkarpacia na zawartość alkoholu. 47-latka z powiatu dębickiego miała blisko 2 promile. Na szczęście nikt nie padł ofiarą jej nieodpowiedzialności.

Za jazdę po alkoholu kierującej grozi kara do 2 lat więzienia, 5 tysięcy grzywny oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Już teraz straciła prawo jazdy, zatrzymane jej przez mundurowych.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?