Nie zmieścili się na fotelach, więc jechali w bagażniku. Tyle osób podróżowało volkswagenem!

i

Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay Volkswagenem caddy podróżowało łącznie 9 osób, czterech z nich jechało w bagażniku.

Nietypowa interwencja policji

Nie zmieścili się na fotelach, więc jechali w bagażniku. Tyle osób podróżowało volkswagenem!

2022-09-06 10:59

W dość nietypowej sprawie interweniowali funkcjonariusze limanowskiej drogówki. Po zatrzymaniu do kontroli volkswagena caddy prowadzonego przez 25-latka, okazało się, że przewoził on większą liczbę osób, niż wynosił limit określony w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Nie wszyscy pasażerowie zmieścili się na fotelach, dlatego... podróżowali w bagażniku.

Volkswagenem caddy podróżowało 9 osób. Część z nich trafiło do bagażnika

Wieczorem w niedzielę, 4 września na ul. Bronisława Czecha w Limanowej policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena caddy, prowadzonego przez 25-letniego mężczyznę. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że podróżuje nim większa liczba osób, niż dopuszcza to limit określony w dowodzie rejestracyjnym. Łącznie w volkswagenie pomieściło się aż 9 osób, choć komfort podróży czterech z nich był mocno dyskusyjny, ponieważ... przemierzali oni trasę w bagażniku. Z dowodu rejestracyjnego wynikało natomiast, że tym samochodem może jechać maksymalnie pięć osób. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Fatalny błąd kierowcy seata! Nie opanował samochodu i wylądował w rowie

Zabójstwo w Krakowie: w zaroślach przy torach kolejowych w pobliżu ulicy Chełmońskiego znaleziono ciało 27- letniego mężczyzny

Jaka jest kara za przewożenie za dużej liczby osób?

25-letni kierowca volkswagena będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 1200 złotych. Dodatkowo na jego konto trafiły 4 punkty karne, a mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Policja przypomina, że przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym skutkuje utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy, ale przede wszystkim stanowi to ogromne zagrożenie dla wszystkich pasażerów szczególnie podczas zdarzeń drogowych. 

Sonda
Czy wysokość mandatów powinna być uzależniona od zarobków?