Kajakarz zaginął na Dunajcu! Nocny finał akcji poszukiwawczej

2020-08-18 8:05 Adrian Teliszewski
Kajakarz zaginął na Dunajcu! Nocny finał akcji poszukiwawczej
Autor: imperioame/cc0/pixabay Kajakarz zaginął na Dunajcu! Nocny finał akcji poszukiwawczej

Do późnych godzin nocnych trwały poszukiwania kajakarza, który odłączył się od grupy swoich znajomych i nie dotarł na umówione miejsce nocnego spoczynku. Zaginionego szukało kilkudziesięciu strażaków i policjantów. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. 67-letni mężczyzna został odnaleziony na brzegu rzeki, gdzie postanowił przenocować, by nazajutrz dołączyć do swoich znajomych.

W sobotę, 15 sierpnia na Dunajcu była prowadzona kolejna już w tym roku akcja poszukiwawcza. Wieczorem grupa kajakarzy zgłosiła zaginięcie swojego kolegi, który płynąc na końcu stawki w pewnym momencie zniknął z pola widzenia i nie dotarł na umówione miejsce nocnego spoczynku. Na pomoc poszukiwanemu ruszyło kilkudziesięciu strażaków i policjantów. 

Na szczęście tym razem akcja miała szczęśliwy finał. Około godz. 2.00 w nocy, po trzech godzinach przeczesywania okolicy 67-letni mężczyzna został znaleziony na brzegu w Bobrownikach Wielkich. Jak tłumaczył nadchodzący zmierzch skłonił go do rezygnacji z kontynuowania spływu kajakowego. Postanowił, że na brzegu rozpali ognisko, przeczeka noc, a nazajutrz spotka się ze swoimi znajomymi.  

Łabędzie zablokowały drogę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.