Koronawirus. Ile nowych przypadków w Małopolsce? SPRZECZNE dane ministerstwa [RAPORT 27.11.20]

Koronawirus. Ile nowych przypadków w Małopolsce? SPRZECZNE dane ministerstwa
Autor: lukasmilan/cc0/pixabay Dane przedstawione w mediach społecznościowych różnią się od tych, umieszczonych na rządowej stronie internetowej.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa. Dane zaprezentowane w mediach społecznościowych różnią się jednak od tych, umieszczonych na rządowej stronie internetowej. W Małopolsce różnica sięga 75 przypadków. Zgadza się za to liczba zgonów. Podczas minionej doby potwierdzono ich w Polsce 579, z czego 43 w naszym województwie.

Aktualizacja godz. 11.10

Ministerstwo Zdrowia w związku z nieścisłościami zaktualizowało dzisiejszy (27 listopada) raport dotyczący koronawirusa. Podczas minionej doby potwierdzono w Małopolsce 868 nowych przypadków, z czego 55 w Tarnowie i 9 w Nowym Sączu. 

Według danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych, podczas minionej doby zakażeniu koronawirusem uległo kolejnych 16 310 osób w Polsce. W naszym województwie zakaziło się 793 mieszkańców. Na COVID-19 zmarło 579 pacjentów, z czego 43 Małopolan. Spośród nich zdecydowana większość, bo 27 nie cierpiało na choroby współistniejące. 

Inne dane widnieją jednak na rządowej stronie poświęconej koronawirusowi. Zgadza się liczba zgonów, ale w tym przypadku liczba nowych przypadków koronawirusa wynosi 868, czyli jest o 75 przypadków większa w stosunku do statystyk Ministerstwa Zdrowia zaprezentowanych na twitterowym koncie resortu.

Katastrofa autobusu wstrząsnęła Polską. W tym Miejscu doszło do tragedii